Znajdziesz nas na:

Główna

PSRaport: Młodzież nie ma gdzie się rozwijać

W dobie budowania nowoczesnych, małych aren sportowych przeznaczonych z reguły w ciągu tygodnia w godzinach 8-16 dla uczniów szkół i dla reszty społeczeństwa przez pozostały czas zapomniano o jednych, dość istotnych miejscach dla chociażby cząstkowej możliwości rozwoju fizycznego w okolicach wieku wkraczania w dorosłość. Mowa o boiskach szkolnych mieszczących się przy szkołach średnich.

 

Nie bez znaczenia jest fakt, że wszystkie licea, technika i szkoły zawodowe podlegają administracyjnie pod Starostwo Powiatowe. Pod drugą instytucję w hierarchi samorządu terytorialnego podlega 10 szkół. Postaramy się przedstawić rzeczywisty obraz obiektów których zastosowanie nie jest adekwatne do pierwotnych planów.

 

[spoiler title=”Piaseczno” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

ZS1 "Wiadukt"

Szkoła elektryczno-mechaniczna ma do swej dyspozycji sporych rozmiarów betonowy plac gdzie większą część zajmuje nauka jazdy. Już lepsze warunki mają za płotem, gdzie mieści się szkoła specjalna (także zarządzana przez Starostwo) a młodzież tam uczęszczająca ma choć nierówną, to jednak trawę.

 

ZS2 "Górka/Platerówka"

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie z początku newsa – nic ując nic dodać.

 

ZS3 "Kurnik"

Najstarsza szkoła w powiecie korzysta z dobrodziejstwa terenów "stadionu Chyliczkowskiego" które jest wyposażone w:

– prowizoryczną bierznię lekkoatletyczną o długości 333 metrów

– zazwyczaj dość poważnie zarośniętą imitację boiska piłkarskiego

– betonowy plac wynajmowany pod naukę jazdy. Poza tym w zimę stawiane jest lodowisko oraz stoją konstrukcje przypominające tablice stosowane do koszykówki

[/spoiler]

[spoiler title=”Góra Kalwaria” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

ZSZ "Budowlanka"

Instytucja posiada własne obiekty aczkolwiek dobrze znany obrazek szarej, "sztucznej" murawy nie umyka. Znacznym plusem jest jednak siedziba w dość bliskiej okolicy Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącego się kilkaset metrów dalej gdzie 16-19 – latkowie mogą bez zbędnych obaw pracować nad swoim rozwojem fizycznym

 

ZSZ "Gastonomik"

Odległość od OSiR-u dalsza więc i zaplecze sportowe niestety gorsze. Z informacji jakie posiadamy również obrazek czysto-betonowy.

[/spoiler]

Reszta szkół nie została uwzględniona z różnych względów. Np. przez kilka ostatnich Liceum Ogólnokształcące w Piasecznie było we władaniu gminy, ZS w Tarczynie przy Szarych Szeregów stworzyło ciekawy obiekt przy znikomej pomocy starostwa a z innych przybytków edukacji ciężko zdobyć jakiekolwiek informacje.


DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna