Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Po piątku: Palców u rąk zabrakło

Pewna Korona, jeszcze mocniejszy UMKS (MKS?) Piaseczno, stabilna Perła, odnajdująca wiarę Sparta, rozbita Kosa i walcząca do końca (z marnym skutkiem) Walka – tak wyglądałby najkrótszy opis tego, co można było zastać na okolicznych boiskach. Ale od początku

 

Naprawdę bardzo rzadko się zdarza gdy większość meczy kończy się jednego dnia ze średnią powyżej 4 trafień na jedno spotkanie. Tym razem w pięciu spotkaniach średnia bramek wyniosła 5.6, co przeliczaniu daje gola co 16 minut. Ale skończmy zabawę liczydłem.

 

[spoiler title=”Popis Folwarskiego” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

Sezon A.D 2014/2015 został oficjalnie zapoczątkowany w Górze Kalwarii, gdzie Korona podejmowała Milan Milanówek. Od razu rzuciła się do ataków pokazując swą dominację na boisku. Festiwal strzelecki rozpoczęto w 10 minucie a to za sprawą Tomasza Folwarskiego, który wykorzystał lukę w defensywie przyjezdnych i pokonał golipera rywali. Kolejne trafienie, autorstwa Mateusza Wasilkiewicza odnowotowano raptem 9 minut później, przy czym przeszedł kilku rywali i z bliskiej odległości umieścił iłcę w siatce. 29 minuta i ponownie Folwarski dał o sobie znać. Co ciekawe, przez pierwsze 45 minut raptem trzykrotnie przyjezdni konstruowali akcje ofensywne.

 

Druga odsłona spotkania mogła przynieść kolejne dwie bramki, lecz zamiast dwóch znakomitych szans na dalsze pogrążanie przeciwników jedyne co zostało to złapać się za głowę, co też tak zresztą czyniono. Winni temu byli: Filip Kaczmarski (poprzeczka) oraz wprowadzony dopiero co Rafał Postek. Jako że wedle starej prawdy, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić przekonano się w 51 minucie gdy słabość defensywy Korony wykrył Piotr Michaeli. Po czerwieni dla jednego z przedstawiclei Milanu zamiast przycisnąć to podopieczni Jacka Kasztankiewicza dali prezent w postaci samobója. Od 70 minuty można było zauważyć niepokojący trend w postaci zmęczenia  braku możliwości dokonania zmian (tylko jeden rezerwowy) jednakże jeszcze w tym czasie udało się sprawić by piłka zatrzepotała w siatce. Najpierw dzięki Folwarskiemu a minutę przed końcem regulaminowego czasu gry rezultat ustawił Kaczmarski.

IS_DSC_0099

Bohater spotkania – Tomasz Folwarski fot. DL

 

Kilka słów od autora drugiego gola, Mateusza Wasilkiewicza

Galeria zdjęć z meczu

[/spoiler]

[spoiler title=”Cudem uratowany remis” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

Później na placu boju we Mszczonowie pojawili się IV-ligowcy z Jazgarzewa. Ekipa pod batutą Witolda Faliszewskiego nie obudzili się od pierwszego gwizdka, co poskutkowało trafieniem przez miejscowych już po 120 sekundach. Z wieści które płynęły stamtąd wychodzi na to, że debiutujący w bramce Sparty, Krzysztof Goleń drugi raz w tym spotkaniu skapitulował w podobny sposób jak zobrazowano TUTAJ z tą różnicą, że do futbolówki dobiegł napastnik gospodarzy, przebiegł kilka metrów i podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny. Do zminejszenia róznicy trzeba było czekać do 26 minuty gdy z rzutu rożnego dośrodkował Gałązka a swe walory wzrostowo-skoczne wykorzystał Paweł Wysocki. Jednak i tak kluczowy moment widowiska był 90 minucie gdy Jagodziński wrzucił w pole karne, piłka odnalazła Emila Wrażenia  a ten dał remis przyjezdnym.

 

Zadebiutowali: Krzysztof Goleń (bramkarz), Maciej Mąka (obrońca) i Marcin Gryglas (pomocnik). Dodajmy, że pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w Jazgarzewie lecz przez remont murawy (został rozpoczęty najpóźniej) Sparta wróci na własny teren najpóźniej dopiero w połowie września.

 

Kamil Gałązka (dalej) i Emil Wrażeń (bliżej) mieli niemały udział w remisie fot. za Tuba Żyrardowa

[/spoiler]

[spoiler title=”Spokój przede wszystkim” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

Kolejna ekipa która cierpi przez plagę napraw boisk. Z tego względu trzeba było przenieść mecz aż do Milanówka. Zdobywcy trzeciej lokaty w dwóch ostatnich sezonach okręgówki potraktowali spotkanie bardziej powaznie i pokonała KS Teresin 2:0 a piłka trzepotała w siatce gości za sprawą uderzeń Artura Wolskiego i Cezarego Kura

[/spoiler]

Reszta relacji wkrótce


Darek Lipski/ Tuba Żyrardowa fot. DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa