Znajdziesz nas na:

Główna

Piaseczno nie gęsi i badmintonistów też mają

Badmintoniści  Klubu Sportowego „Hubertus” z Zalesia Górnego ten sezon  mogą zaliczyć do udanych. Niedawno na koniec niego drużyna w kategorii młodzików  zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski a Michał Matysiak został Vice-Mistrzem Polski  w ubiegłym roku. Te sukcesy i inne naszych reprezentantów z Zalesia Górnego nie mogły się obejść bez echa w rankingu Polskiego Związku Badmintona.  Poniżej prezentujemy klasyfikację najlepszych zawodników Hubertusa.

W jakąkolwiek klasyfikacje byśmy nie zajrzeli  czy to są single, czy deble zawsze możemy znaleźć naszych reprezentantów w pierwszej dziesiątce.

W grze pojedynczej chłopców najlepszy z Zalesia jest Adam Szulc  zajmujący 4 miejsce, 983 pkt.  17 jest Michał Matysiak 716 pkt a 33  miejsce zajmuje Aleksander Wyżykowski 440 pkt. Liderem jest Tymoteusz Malik z 1104 pkt z UKS Trójka Tarnobrzeg.

W grze pojedynczej dziewczyn najlepsza jest Dorota Matysiak (5 miejsce, 928 pkt). Liderką jest Wiktoria Dąbczyńska MKS Orlicz Suchedniów 1088 pkt.

W deblach chłopców Adam Szulc zajmuje 7 i 8 miejsce z kolegami: Robert Cybulski oraz Miłosz Kaim. 15 miejsce zajmuję debel z Hubertusa Franciszek Ebert-Aleksander Wyżykowski. Klasyfikację otwiera debel z UKS Start Widełka Paweł Kopański i Konrad Płoch.

W deblach dziewczyn: Dorota Matysiak  7 miejsce z Olgą Miksza MUKS Victor Warszawa. Prowadzą Wiktoria Budziszewska i Klaudia Rębacz z UKS Kiko Zamość.

W grze mieszanej jest trochę gorzej bo  najlepszy duet Dominik Telakowiec i Natalia Strzelczyk zajmuje 22 miejsce. Stawkę otwierają  Arkadiusz Głąb UKS Ostrówek 1998 oraz  Weronika KOPCZYŃSKA UKS Kiko Zamość.

Wszystkie klasyfikacje z różnych kategorii można zajrzeć wchodząc tutaj.

 Gratulujemy wszystkim młodym adeptom badmintona i oby był również taki sam owocny jak w ubiegłym roku a może i lepszy 😉 .


Krzysztof Mogilski fot. KS Hubertus

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna