Znajdziesz nas na:

Główna

Klub Judo – Ikizama

Powstały we wrześniu 2012 roku klub Ikizama jest jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków sportowych w Piasecznie. Poza zajęciami judo, prowadzonymi przede wszystkim z myślą o najmłodszych, klub oferuje treningi z zakresu brazylijskiego jiu-jitsu (BJJ) oraz mieszanych sztuk walki (z ang. mixed martial arts, w skrócie MMA).

 

Nad wysokim poziomem dydaktycznym zajęć i bezpieczeństwem adeptów czuwają wykwalifikowani trenerzy – Artur Zieliński, Piotr Stańczak oraz Bartosz Fabiński. Każdy z nich może pochwalić się licznymi sukcesami sportowymi. Ponadto Bartosz walczy aktualnie na zawodowych galach PLMMA, transmitowanych przez telewizję Orange Sport, a lista jego spektakularnych zwycięstw wciąż rośnie.

Młodzi wychowankowie Ikizamy regularnie uczestniczą w turniejach przewidzianych dla swojej kategorii wiekowej, co owocuje sukcesami, drobnymi z punktu widzenia pozycji klubu, lecz ogromnymi z perspektywy małoletnich adeptów. Zwycięstwa motywują dzieci do wytężonej pracy, rozbudzają ducha rywalizacji, zarówno w obrębie grupy, jak i na poziomie międzyklubowym. Dzięki temu zaangażowanie najmłodszych rośnie, wyrabia się charakter oraz zdolność podejmowania wysiłku dla osiągania wymarzonych celów.

Dorośli zawodnicy reprezentujący Ikizamę również mogą się poszczycić pierwszymi tryumfami. W elitarnym turnieju Warsaw World Pro Jiu-Jitsu Championship, w kategorii białych pasów, Łukasz Pietruszka zdobył złoty medal, a Szymon Siwicki – brązowy. Na poznańskich Mistrzostwach Polski, pośród blisko siedemdziesięciu konkurentów startujących w tej samej kategorii wagowej, Krzysztof Pruszewski zajął miejsce siódme.

Ukoronowaniem dotychczasowej działalności sportowej Ikizamy jest wyjazd sześcioosobowej reprezentacji na otwarte Mistrzostwa Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu w Lizbonie. Te prestiżowe zawody ściągają rokrocznie czołówkę światowego grapplingu i są największą oraz najważniejszą tego typu imprezą na kontynencie.

Dynamiczny rozwój klubu, koleżeńska atmosfera panująca podczas treningów, a także sportowe sukcesy zawodników sprawiły, że zaprzyjaźniona z Ikizamą firma Toshiba zaoferowała wsparcie. Pomoc ze strony Toshiby umożliwiła przygotowania do wyjazdu na mistrzostwa w Portugalii i skompletowanie sprzętu potrzebnego do startów.

Ikizama to ten, który wiedzie dumny styl życia, ten, który ma w sobie ducha walki. Ikizama nigdy się nie poddaje.

Zgodnie z powyższym mottem, klub nie spoczywa na laurach. W planach są kolejne starty, dalszy rozwój i jeszcze cięższa praca, która z pewnością zaowocuje dalszymi sukcesami.

 


Artur Zieliński

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna