Znajdziesz nas na:

Blogi

Kijem w Szprychę: David Millar: „see you soon”

Cztery rundy przed końcem na Mistrzostwach Świata w Ponferradzie z wyścigu wycofał się David Millar. Szkot już nigdy nie pojedzie w peletonie zawodowym, jednym słowem 37 – letni David kończy karierę kolarza.*

Prawdopodobnie specjalista w jeździe na czas mógł się jeszcze dłużej ścigać, ale po nieprzedłużeniu umowy z Garmin – Sharp nie otrzymał żadnej dobrej oferty i postanowił zakończyć swoją karierę, którą rozpoczął w 1997 roku w koszulce Cofidisu. Wygrywał czasówki na trasie Tour De France (2000, 2002, 2003) oraz Vuelta a Espana (2001, 2003, 2006). W ten oto sposób z taki dorobkiem zwycięstw Szkot postanowił odejść na emeryturę kolarską. Pod koniec swojej kariery warto dodać, że David wygrał po etapie wszystkich wielkich Tourów. 


Rafał Osełka

*Powyższy opis ma charakter publicystyczny, wyrażany jako prywatna opinia wypisana przez autora wpisu i redakcja PSNews nie utożsamia się wypowiedziami zawartymi w owym artykule. W przypadku chęci zgłoszenia uwag prosimy o napisanie na redakcja@http://psnews.com.pl/.

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Blogi