Znajdziesz nas na:

Główna

Jedność przełamała złą passę

W ostatni weekend Jedność Żabieniec podejmował u siebie Przyszłość Włochy która jest na 5 miejscu. Gospodarze zaś zajmowali odległą, 11-tą lokatę i wydawało się że to Przyszłość Włochy będzie dyktowała warunki mimo mocno przetrzebionego składu. Czterech wartościowych zawodników nie mogło grać dwóch miało po czerwonej i żółtej a reszta kontuzję. Jak się okazało było kompletnie na odwrót.

Od pierwszych minut meczu toczyła się wyrównana rywalizacja z mała przewagą gości, którzy mieli na początku sporo sytuacji. Już w w 3 minucie mogli wyjść na prowadzenie po koszmarnym błędzie jednego z defensorów, gdy o mało co Adrian Ulejczyk nie byłby zmuszony do wyciągnięcia futbolówki po raz pierwszy z własnej siatki.  Jednak to Jedność, mimo częstych zagapień, w 16 minucie była skuteczniejsza. Bartosz Kobza  poleciał lewym skrzydłem zagrał z lewej flanki prostopadle na prawą stronę do Przemka Piekarza który  strzałem w długi  prawy słupek wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Potem gospodarze mieli mnóstwio szans na podwyższenia wyniku. 

Druga połowa mniej więcej podobna lecz zrobiła się  jeszcze  bardziej wyrównana. Bartosz Kobza  w 46 minucie podwyższył prowadzenie Jedności a  kontaktową bramkę na otarcie łez zdobywa w 66 minucie zaledwie 17-letni Łukasz Kawalec, który został wprowadzony do gry kilka minut wczesniej młody chłopak  bo rocznik 96 którym miał prawdzie wejście smoka ponieważ wszedł za Karola Nowaka kilka chwil wcześniej i zaraz po tym strzelił gola. 


KM fot. AK

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna