Znajdziesz nas na:

Główna

Jak zabłysnąć, to… nazwiskiem

Ta kilkumiesięczna przerwa (trwająca przeszło 5 miesięcy) w rozgrywkach piłkarskich przyniosła wiele zaskakujących transferów nie tyle pod kątem piłkarskim, co bardziej marketingowym. Niektórzy wracają po kilkumiesięcznym czy nawet kilkurocznym rozbracie z pół-zawodowym futbolem, do swoich macierzystych klubów wracają wychowankowie którzy próbowali swych sił w "wielkim świecie" i niekoniecznie im się to udało a nawet nowe nazwiska które można kojarzyć z innych przekazów.

Zaczniemy od Jedności, która w swe szeregi przygarnęła… Bartosza Kobzę. Przez ostatnich kilka lat prędziej można było go ujrzeć spoczywającego na ławce trenerskiej niż biegającego po boisku (m.in KP Piaseczno, KS Warka czy RKS Mirków/KS Konstancin). O ile pamięć nie myli to ostatni raz na ligowej murawie był widziany ok. 3 lata temu, w dodatku w… barwach klubu z Leśniej 15.

 

Kolejnym o którym warto wspomnieć jest Tomasz Dudek. Ponownie przywdzieje on bowiem strój meczowy Sparty Jazgarzew. W poprzednim roku zwiedził 2 kluby (Spartę i stołeczną Polonię, z której został usunięty we wrześniu z nie wiadomych do tej pory powodów) i przez to nałożona była na niego przymusowa banicja do końca roku.

 

W podobnej sytuacji do Dudek znalazł się Bartłomiej Gołaszewski. Też przez reprezentowanie dwóch klubów w tym samym roku (poprzednio w Skrze Obory). Tej wiosny zarówno niego jak i jego brata, Adama ujrzymy na a-klasowych boiskach w barwach UMKS-u Piaseczno. Co ciekawe, obaj są wychowankami KS'u a Bartek wystąpił w kilku meczach ówcześnie 3-ligowego KP

 

I na sam koniec największa niespodzianka – KS Konstancin najwidoczniej szukał wzmocnień na środek pola i znalazł… Eryka Stocha. Wychowanek stołecznej Delty, który przez większość epizodu związanego z juniorską piłką był w Legii ostatnio był widziany w Okęciu Warszawa. Dodać należy fakt, że prywatnie jest kuzynem 2-krotnego mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich z Soczi, Kamila.

 

Dorzucamy również okoliczną sondę, w której można oddawać głosy do końca tygodnia. Można ją znaleźć po prawej stronie na samej górze


DL fot. SS

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna