Znajdziesz nas na:

Główna

I my mamy swego przedstawiciela w Soczi

Kilka dni temu Polski Komitet Olimpijski ogłosił nominacje na Igrzyska Olimpijskie które nieuchronnym krokiem zmierzają w kierunku rosyjskiego kurortu Soczi, Jak się okazuje, również nasz region poniekąd jest związany z zimową odmianą międzynarodowego wydarzenia, gdyż w składzie łyżwiarzy szybkich znalazł się wychowanek UKS-u Zryw Słomczyn a na co dzień mieszkaniec Konstancina, Artur Nogal.

 

 

Jak przyznają bliscy pana Artura, nikt nie spodziewałby się, że skromny chłopak z małej miejscowości w gminie Konstancin-Jeziorna osiągnie tak wielki sukces. Mieszkaniec Cieciszewa swoje pierwsze kroki stawiał w UKS "Zryw Słomczyn", gdzie pod okiem trenerów – Bożeny Goss i Tomasza Kuczy uczył się sportowej precyzji i zaciętości. 

 

Ciężka praca, wyrzeczenia, pot i łzy nie poszły na marne. W marcu 2010 r. (na dodatek w stolicy kraju gdzie odbędzie się olimpiada – Moskwie) Polska, po 37 latach, otrz,ymała nowego mistrza świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Coraz lepsza dyspozycja, jaką pokazuje panczenista aktualnie zszeszony w RKS-ie Marymont Warszawa została udowodniona zdobyciem tytułu Mistrza Polski na dystansie 500 metrów. Ślubowanie nastąpi w piątek w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

 

Na zdjęciu: Artur Nogal w wieku 12 lat podczas zawodów w Sanoku jeszcze w barwach Zrywu.


DL/UMiG Konstancin fot. konstancin.com

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna