Znajdziesz nas na:

Główna

Zmiany, zmiany, zmiany – co piszczy w Returnie?

Za kilka dni, a dokładnie 14 września rozpocznie się kolejny sezon tenisa stołowego. W nim będziemy mogli ujrzeć klub Piaseczyński a mianowicie UKS Return Piaseczno kategoriach młodziki i seniorzy. W sobotę sezon rozpoczną młodzicy w Warszawie a w niedziele seniorzy pojadą do Jabłonnej na pierwsze zawody indywidualne seniorów.  Kto odszedł a kto przyjszedł? Więcej poniżej.

Niestety ten sezon klub rozpocznie bez trzech dobrych młodych zawodników. Mowa  tutaj o: Marku Badowskim, Moniki Klimczak, i Magdy Przesmyckiej.  Ostatnie dwie zawodniczki będą reprezentowały barwy Hals Warszawa (jako że w Piasecznie nie ma drużyny w żeńskiej odmianie tej dyscypliny) które wystepują w II lidze kobiet, i jak podaje oficjalna strona zespołe "te zawodniczki mogą się przyczynić do awansu klubu ze stolicy". A czy sie uda  zobaczymy już niebawem…

Jak mówią włodarze klubu odejście Marka Badowskiego ASTS-U Olimpi-Unii Grudziądz (drużynowy v-ce mistrz kraju) jest dużą stratą dla klubu. Zawodnik jak na swój młody wiek ma bardzo dobre CV. Mianowicie od wielu lat jest w ścisłej  czołówce kraju w juniorach oraz jeden z lepszych zawodników na mazowszu w II lidze. Na swoim koncie ma 6 medali mistrzostw Polski, w tym złoty medal w 2012 r w drużynie kadetów w parze z Maciejem Kotarskim, oraz bardzo wiele medali z mistrzostw mazowsza. Mimo takiej straty należy sie cieszyć z tego powodu że chłopak awansował o dwa szczeble wyżej i to w dodatku z aktualnym mistrzem Polskim. Jest szansa że zadebiutuje. 

Mimo tego że Return jest swoistego rodzaju "fabryką talentów", to nie ma możliwości równania się z innymi czołowymi klubami w Polsce z tego względu, że jak w każdym 0sporcie potrzebne są pieniądze a jak zawsze ich nie ma. Klub ubolewa nad faktem że bez większej uwagi gminy Piaseczno na seniorską drużynę oraz bez jakiegolwiek sponsora prywatnego bardzo wielu młodych perspektywcznich zawodników bedzie odchodziło za darmo  do pobliskich klubów. No cóż bardzo ubolewamy nad tym faktem ale nie od dziś wiadomo że gmina nie może wszystkim dogodzić a po drugie  jak mielismy przykład z klubem koszykarskim bez prywatnego sponsora nie ma na co liczyć. Teraz sie okazuje że gmina Piaseczno jeszcze nie przelała obiecanej pomocy finansowej klubowi  seniorskiemu UMKS Piaseczno, lecz jak powiedział trener Ludwiniak w jednym z wywiadów, powinny niebawem przyjść.

Jedynymi zawodnikami  który zasilili już UKS Return Piaseczno jest Alek Warecki  (który po dwuletniej nieobecności w Piasecznie powraca jako wicemistrz Polski kadetów i czołowy kadet europy) oraz Kacper Olczak.  Alek który zna atmosfere w klubie oraz ze względu na zdobyte doświadczenia w wyższej lidze ma być dużym wzmocnieniem nie tylko sportowym dla zespołu, ale i duchowym oraz wzorem dla młodych pigpongonistów  trenujacych w klubie. Kacper jest jeszcze młodym zawodonikiem a ma sie jeszcze rozwinać w nowym klubie.


KM fot. Return Piaseczno

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna