Znajdziesz nas na:

Główna

Z Życia Returnu: Weekend generalnie na plus!

Jak pewnie każdy z was zauważył, jednym z naszych partnerów są tenisiści stołowi UKS Return Piaseczno. Wspólnymi siłami prezentujemy przed waszymi oczyma kolejny odcinek serii "Z Życia Returnu", który na łamach PSNews ukazuje się zazwyczaj w poniedziałki. Przed wami ostatni w tym miesiącu raport z obozu tenisistów stołowych. Z jakim skutkiem się prezentowali?

 

Mimo, że to na dobrą sprawę dopiero początek sezonu, to właściwie co weekend mamy jakieś ważne lub mniej ważne starty! W sobotę rozegrany został drugi już Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny młodzików. Dosyć liczne grono młodych zawodników UKS Return Piaseczno miało okazję zaprezentować swoje umiejętności na tle rówieśników (a właściwie starszych kolegów i koleżanek). Wynikowo wygląda to bardzo ciekawie, bo 4 miejsce zajęła Amelka Kotarska.

 

Kuba Brzezik i Oliwka Kornacka byli w przedziale 9-12, Wojtek Gabler był 13-16, a Bartek Szołkowski 25-32. Oprócz Oliwki wszyscy są jeszcze żakami, a więc nominalnymi młodzikami będą za 2-3 lata. Młodych zawodników czeka jednak bardzo dużo pracy, nad umiejętnością radzenia sobie z emocjami, bo głównym atrybutem na sobotnich zawodach były łzy. Niestety sport składa się nie tylko ze zwycięstw, ale również z porażek – a te czasami trzeba przyjąć z pokorą i zastanowić się nad jej przyczynami. Umiejętność radzenia sobie z emocjami to najważniejsza właściwie rzecz, jeżeli ktoś myśli o osiąganiu dobrych rezultatów. Niestety jeżeli ktoś nie potrafi przegrywać, po prostu nie będzie uczestniczył w zawodach w dalszej części sezonu, dopóki… nie nauczy się tego.

 

W niedzielę z kolei rozegrany został II WTK kadetów, jednak ani Oliwka Kornacka, ani Kacper Olczak nie zaznaczyli w sposób szczególny swojej obecności zajmując dalsze miejsca, które w zasadzie odzwierciedlają ich poziom w tej kategorii wiekowej.

 

Cały weekend zakończył się jednak bardzo dobrym występem drugoligowców, którzy pewnie pokonali niepokonany dotychczas UKS Victorię Płock 7:3. Duże brawa należą się Alkowi Wereckiemu i Maćkowi Karmolińskiemu, którzy wywalczyli komplet po 2,5 punktu, z bardzo dobrej strony pokazał się też Maciek Kotarski, który wygrał obydwa single, małe kłopoty sprzętowe sprawiły trudności Robertowi Najwerowi i zmienił go Kamil Rogowski, który z kolei nieznacznie uległ Kopackiemu w piątym secie 12:14.

 

3 Liga wróci do gry dopiero 17 listopada


DL/Return Piaseczno fot. Return Piaseczno

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna