Znajdziesz nas na:

Główna

Z życia returnu: Brzeg Dolny za wysoki

Jak pewnie każdy z was zauważył, jednym z naszych partnerów są tenisiści stołowi UKS Return Piaseczno. Wspólnymi siłami prezentujemy przed waszymi oczyma pierwszy odcinek serii "Z Życia Returnu", który na łamach PSNews ukazuje się zazwyczaj w poniedziałki (w tym tygodniu wyjątkowe spóźnienie). Dziś o trudnych do przełknięcia wydarzeniach z Brzegu Dolnego.

 

Mijającego weekendu na pewno dobrze nie będą wspominać piaseczyńscy juniorzy. W Brzegu Dolnym rozgrywane było I Grand Prix Polski w tej kategorii wiekowej. W piątkowych eliminacjach o sobotnio – niedzielny turniej główny udział wzięli Dominik Borowski, Krzysztof Bieniek, Czarek Dębski, oraz Rafał Sztuka.

 

Niestety żadnemu z nich nie udało się nawet awansować z grupy i wszyscy pożegnali się z turniejem na tym podstawowym etapie. W turnieju głównym zapewniony udział mieli Alek Werecki (z racji wysokiego rankingu), oraz Maciek Kotarski, który awansował bezpośrednio z województwa. Maciek po 3 kolejnych porażkach w grupie wygrał mecz o przedział 49-56. Z kolei Alek wygrał swoją grupę i I rundę w turnieju głównym o czołowa 16stkę z… wychowankiem Piaseczna Markiem Badowskim. W meczu o czołowa ósemkę Alek prowadził ze Sławkiem Doszem 3:2 i kolejno 5:1, oraz 8:4. Niestety mając jeszcze 4 piłki meczowe przegrał tego seta na przewagi, a w konsekwencji tego dosyć gładko również siódmego. Skomplikowany system sprawił, że Aleks musiał walczyć o utrzymanie się w czołowej 16stce i nie spaść na turniej wojewódzki. To również się nie udało i po porażce 0:3, w meczu o 17 miejsce przegrał 2:3. Turniej juniorski wygrał Patryk Zatówka, a wśród juniorek bezkonkurencyjna okazała się Natalia Bajor. Ta dwójka zdecydowania przoduje w Polsce w tej kategorii wiekowej i odjechała reszcie dosyć daleko. Niejako na osłodę, na zakończenie weekendu trzecioligowa drużyna zwyciężyła z Lupusem Kabaty 8:5 (Rogowski 2,5, Orman 3,5, Bieniek 2, oraz Borowski 0).

 

Poniżej protokół meczowy z tego spotkania 


DL/Return Piaseczno fot. KM

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna