Znajdziesz nas na:

Główna

Szachy: Król i królowa szachów

Państwo Monika oraz Bartosz Soćkowie z Zalesia Górnego w kwietniu w Chorzowie wywalczyli we wspaniałymi stylu podwójne Mistrzostwo Polski w Szachach.

Kolejny rewelacyjny sukces szachistów nie umknął uwadze władz samorządowych. Na ostatniej sesji burmistrz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej nagrodzili małżonków pamiątkową tabliczką oraz prezentem, który z pewnością przyda się w kuchni Państwa Soćków.

Zarówno Pani Monika jak i Pan Bartosz są arcymistrzami szachowymi w szachach męskich. Ten tytuł Pani Monika ma jako jedyna w Polsce i jedna z niewielu na świecie. Na koncie ma również wiele innych fantastycznych sukcesów sportowych, m.in. brąz na Indywidualnych Mistrzostwach Europy w 2010 r., pięciokrotne uzyskanie tytułu Mistrzyni Polski oraz Wicemistrzyni Polski, wielokrotne drużynowe Mistrzostwo Polski. Pani Monika zaczęła swoją przygodę z szachami w wieku pięciu lat, pod czujnym okiem taty. Jak sama przyznała w wywiadzie dla gazety sołeckiej „Przystanek Zalesie”, turnieje szachowe lubi przede wszystkim ze względu na emocje, jakie niosą.

Pan Bartosz natomiast czuje się profesjonalistą w swojej dziedzinie, jeździ na turnieje przeciętnie 10 razy w roku i traktuje szachy jako swój zawód. W tym roku zdobył po raz drugi tytuł Mistrza Polski, wcześniej udało mu się tego dokonać w 2008 r. – O wielkości Pana Bartosza świadczy puchar, który w zeszłym roku przywiózł z Rosji-kolebki szachów – komplementował naszego arcymistrza burmistrz Zdzisław Lis. Na koncie Pan Bartosz ma również 4 srebrne medale Mistrzostw Polski, brązowy medal na szachownicy na Olimpiadzie w Stambule oraz wielokrotne drużynowe Mistrzostwo Polski.

Dzięki zaangażowaniu Państwa Soćków oraz Pana Andrzeja Szczygielskiego – kierownika Klubu Kultury w Zalesiu Górnym, odżyły i rozwinęły się tradycje szachowe w tej miejscowości. Utytułowani szachiści bezinteresownie nauczają dzieci uczęszczające na zajęcia. Również córka Państwa Soćków – Weronika – prowadzi cotygodniowe warsztaty z dziećmi w Przedszkolu nr 7 przy ul. Młodych Wilcząt.

Serdecznie gratulujemy!

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna