Znajdziesz nas na:

Główna

Przed weekendem – Ciężkie orzechy spadają na głowę

Najbliższe trzy dni dni będą emanować napięciem podobnym do tego, gdy człowiek włoży palec bądź cokolwiek innego bez uziemienia do gniazdka elektrycznego o mocy 230 V. Szczególnie w obozie IV-ligowej Sparty Jazgarzew, gdzie nie panują najlepsze nastroje po dwóch porażkach – jednej sromotnej a drugiej bardzo pechowej. Trochę podobnie ma się w Perle Złotokłos, lecz szerzej w poniższym tekście. Uwaga – mecze opisane zostaną w kolejności chronologicznej.

Na początek Złotokłos, gdzie swój debiut w tym sezonie zaliczy boisko przy ul. Traugutta 10 a to za sprawą Perły Złotokłos i GLKS-u Nadarzyn. Na powitanie przyjezdni minimalnie wygrali z Piastem Piastów by polec na własnym terenie z Koroną Góra Klawaria. 1:2. Podopieczni duetu Krystian Kopecki – Mateusz Jaworski spróbują zmazać plamę z nieudanej potyczki w Bielawie z Kosą Konstancin, która zakończyła się rezultatem 2:5.

Liga Okręgowa: Perła Złotokłos – GLKS Nadarzyn

Sobota 17 sierpnia godz. 15

Nasz typ: 1


Dwie godziny później bitwę zaczną najwięksi pechowcy tego miesiąca – Sparta Jazgarzew. Po dwóch meczach w tabeli IV ligi znajdują się na szarym końcu z zerowym dorobkiem punktwym i słabo prezentującym się bilansem bramkowym 1-5. Teraz do Wólki Kozodawskiej zjedzie się Szydłowianka Szydłowiec, Goście zanotowali remis i porażkę. 

IV Liga: Sparta Jazgarzew – Szydłowianka Szydłowiec

Sobota 17 sierpnia godz. 17

Nasz typ: X


O tej samej godzinie w innym miejscu oblężenie okolicznych widzów powinien przechodzić obiekt przy ul. Wojska Polskiego 44 w Górze Kalwarii. Dlaczego? Odpowiedź prosta – Korona gra. Podopieczni Jacka Kasztankiewicza jako jedyni w środę odnieśli zwycięstwo w Nadarzynie z tamtejszym GLKS-em 2:1. Tym razem beniaminka czeka dość lekka przeprawa z niżej notowaną drużyną Świtu Warszawa, który raz zremisował (1:1 z Piastowem Piastów) i polegli w walce z Błonianką Błonie (minimalne 0:1). 

Liga Okręgowa: Korona Góra Kalwaria – Świt Warszawa

Sobota 17 sierpnia godz. 17

Nasz typ: 1


Przechodzimy do niedzielnych rywalizacji, a dokładniej na boisko w Grodzisku Mazowieckim, gdzie swe mecze domowe rozgrywa LKS Chlebnia. Rywala będzie miała dość egzotycznego a dokładniej KS Konstancin. Zawodnicy Bartosza Kobzy powalczą o pierwsze zwycięstwo w historii zlepku klubów znanych jeszcze niedawno temu jako Skra Obory i RKS Mirków. Zadanie dość łatwe, drużyna z Chlebni schodziła ostatnio z murawy przełykając gorycz porażki.

Liga Okręgowa: LKS Chlebnia – KS Konstancin

Niedziela 18 sierpnia godz. 17:30

Nasz typ: 2


W tym samym czasie kolejny beniaminek, tyle że z Żabieńca. Jedność podejmnie na stadionie przy ul. Leśnej 15 Kosę Konstancin. Remisy na chwilę obecną to specjalnośc niedzielnych gospodarzy. Natomiast goście rozpoczęli sezon z wysokiego C rozbijając Perłę Złotokłos 5:2. Lepszego końca weekendu nie można było sobie wymarzyć, gdyż to jest jedyny mecz derbowy w rejonie. 

Liga Okręgowa: Jedność Żabieniec – Kosa Konstancin

Niedzela 18 sierpnia godz. 17:30

Nasz typ: X


Tym razem weekend dla naszych drużyn zakończy się nie w niedzielę a… Poniedziałek. A to za sprawą rezerw III-ligowego Ursusa Warszawa i Laury Chylice. Dziwna data rozegrania tego spotkania jest spowodowana zawirowaniami związanymi z rozgrywkami pierwszej drużyny ,,Traktorów" w lidze oraz Pucharze Polski, w którym przechodzi kolejnych rywali jak burza. Z tego względu również wymyślono poniedziałek jako datę rozegrania kolejnego meczu ligowego przez mniej doświadczonych zawodników. A podopieczni Daniela Barcickiego po remisie na dzień dobry w pierwszych derbach z Jednością Żabieniec będą chcieli powalczyć o komplet punktów. 

Liga Okręgowa: Ursus II Warszawa – Laura Chylice

Poniedziałek 19 sierpnia godz. 17:30

Nasz typ: 2

 

A jutro pojawi się kontynuacja serii ,,Tydzień Przed…". Będzie można przeczytać o drużynach A-klasowych i jedynych przedstawicielkach w rozgrywkach III ligi kobiecej.


DL fot. DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna