Znajdziesz nas na:

Główna

Kolarze i głusi górą.

Podczas Sesji Rady Miejskiej w dniu 25 września 2013 uhonorowani zostali trzej wybitni sportowcy, którzy w ostatnim czasie odnieśli duże sukcesy w swoich dyscyplinach w skali kraju.

Gratulacje i upominki z rąk burmistrza Zdzisława Lisa odebrali dwaj kolarze Krzysztof Tomaszewski i Michał Rzeźnicki, którzy wywalczyli tytuł Mistrzów Polski Juniorów oraz pływak Bartosz Chotkowski, który reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich Głuchych.

W 22 Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych wzięło w nich udział prawie 3000 zawodników z 90 państw całego świata. Wśród 75 zawodników Reprezentacji Polski na tę imprezę zakwalifikował się także sportowiec naszej Gminy, Bartosz Chotkowski. 14-letni Bartek, trenuje na co dzień w MKS Piaseczno. Pomimo tak młodego wieku zaprezentował się znakomicie, zajmując 9 miejsce w konkurencji 200 m stylem klasycznym. Każdy z pięciu jego indywidualnych startów zaowocował zarówno rekordem życiowym, jak i rekordem Polski pływaków niesłyszących do lat 14.

W weekend 14-15.09.2013 w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w jeździe dwójkami i drużynowej jeździe na czas. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego TRÓJKA z Piaseczna – Krzysztof Tomaszewski i Michał Rzeźnicki – w jeździe dwójkami zajęli pierwsze miejsce zdobywając złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski w kategorii junior.


KM fot. Piaseczno.eu

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna