Znajdziesz nas na:

Główna

I WTK: Kotarska czwarta, reszta… dość wysoko

Nim fani tenisa stołowego zaczną się emocjonować rozgrywami drużynowymi, to mieli okazję popatrzeć na występy naszej młodzieży z Returnu Piaseczno w rozgrywkach indywidualnych. Dwa turnieje, dwa dni pełne przelatującej piłkeczki czasem odbijającej się od stołu w dwóch miejscach – na Targówku i w Jabłonnej i dwóch kategoriach wiekowych – młodzików i seniorów. Niewątpliwym sukcesem jest pozycja 12-letniej Amelii Kotarskiej, której niewiele brakowało do stanięcia na najniższym stopniu podium.

W sobotę 5 młodzików i 2 młodziczki reprezentowały UKS Return Piaseczno na turnieju w Warszawie. Przyznać trzeba, że osiągnięte rezultaty napawają optymizmem przed dalszą częścią sezonu. Świetny wynik osiągnęła Amelka Kotarska plasując się na bardzo dobrej 4 pozycji. Warto zaznaczyć, że Amelka rywalizowała z dziewczynkami o 2-3 lata starszymi od siebie, a mimo to poległa dopiero w półfinale imprezy. Poniżej oczekiwań zagrała Oliwka Kornacka, która przegrał już w pierwszym swoim meczu ze znaczni niżej notowana rywalką z Jeżewa, Katarzyną Spiek. Oliwka nie potrafiła chyba sobie poradzić z faktem, że startowała z pozycji faworytki. Dość powiedzieć, że Amelka w następnej rundzie gładko rozprawiła się z tą zawodniczką w następnej rundzie wygrywając dosyć szybko 3:0.

 

Wśród chłopców świetny wynik zrobił Bartek Szołkowski, który awansował aż do czołowej ósemki turnieju. Zaznaczyć trzeba, że w 1/8 finału wyeliminował Ernesta Ciechomskiego – kolegę z drużyny. To właśnie Ernest był sprawcą największej turniejowej sensacji, eliminując w drugiej rundzie turniejową trójkę, Wachowskiego ze Spójni. Ernest zakończył turniej w przedziale 13-16. Wojtek Gabler był 17-20, Kuba Brzezik 21-21, a Jasiu Należyty 33-40. Niewątpliwie wyniki jakie osiągnęli młodzi zawodnicy UKS Returnu Piaseczno są bardzo wartościowe. Wszyscy są jeszcze żakami, a do wieku nominalnego młodzika brakuje im po 2-3 lata – więc rezultaty tym bardziej zasługują na uznanie!

 

W niedzielę rywalizowali seniorzy, ale niestety nie wzięli oni przykładu z młodszych kolegów. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem był Aleks Werecki, który zakończył turniej w przedziale 13-16. Był to jedyny nasz reprezentant w czołowej 16stce turnieju. Dość powiedzieć, że do 32 awansował jeszcze tylko Maciej Karmoliński. O reszcie może lepiej nie pisać… W przyszłą sobotę (21.09.2013) zaprezentują się Nasi juniorzy (Kotarski, Borowski, Bieniek, Dębski, Sztuka) w Wyszogrodzie, natomiast w niedzielę 22.09.2013 kadeci (Olczak).


DL/Return Piaseczno fot. sxc.hu

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna