Znajdziesz nas na:

Główna

Bushi Team z sukcesami

Znakomicie rozpoczął się sezon dla piaseczyńskiej ekipy „Bushi Team” Klubu Karate Kyokushin. Na pierwszych w tym sezonie zawodach, Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju IKO TATARIA CUP, srebro wywalczył Krystian Kalmus (kumite mężczyzn rocznik 1996-97 i rocznik 1995, nie ukończone w dniu zawodów 18 lat do 65 kg), który w półfinale nie dał szans swojemu rywalowi pokonując go przed czasem kopnięciem kolanem w głowę. W finale, po dogrywce, uległ bardzo dobremu zawodnikowi Karolowi Magurze z Przeworska.

Także srebro wywalczyła Wiktoria Czechowicz (kumite kobiet rocznik 2003-02 do 35 kg). Po wygraniu dwóch zaciętych walk eliminacyjnych znalazła się w finale. Tu mimo ogólnej przewagi nad przeciwniczką musiała pogodzić się z porażką ponieważ jej rywalka zdobyła wazari trafiając Wiktorię okrężnym kopnięciem na głowę.

Turniej odbył się 21 września. Startowało w nim 165 zawodników z 14 klubów kyokushin IKO z terenu całego kraju.

Tydzień później zawodnicy „Bushi Team” wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Kijowa, które odbyły się 28 września 2013 r.

Karate jest zwykle kojarzone z Japonią. Jednak w ciągu ostatnich kilkunastu lat środek ciężkości światowego karate kyokushin przesunął się za naszą wschodnią granicę. W krajach byłego Związku Radzieckiego kyokushin uprawia ponad 100 000 ludzi. I stamtąd rekrutują się ciągle nowi, wspaniali zawodnicy. Z nimi właśnie, fighterami z Ukrainy i Rosji, czyli światowej czołówki, miała okazję zmierzyć się ekipa Karateków z „Bushi Team”.

W kategorii seniorów złoto wywalczyła Iwona Lewandowska (kat. kobiet, powyżej 65 kg) wygrywając pojedynek finałowy poprzez wskazanie sędziów. Podczas całej walki dominowała nad swoją przeciwniczką pokazując przewagę fizyczną oraz taktyczną. Tym razem nie udało się stanąć na podium najbardziej utytułowanemu zawodnikowi „Bushi Team” Michałowi Kalmusowi i doświadczonemu Karolowi Szeszko.

W kijowskich zawodach wzięło udział 250 zawodników. W większości byli to Ukraińcy, ale również kilkudziesięciu Rosjan oraz reprezentacja Białorusi i Iranu.


DL/UMiG Piaseczno fot. http://www.szkolawalki.pl

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna