Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Licytują i zbierają dla Domu Dziecka

By pomóc, trzeba niewiele. Do podobnego wniosku doszli przedstawiciele FC Lesznowoli, którzy w sobotę na swoich obiektach zorganizuje zakończenie sezonu, podczas którego nie zabraknie atrakcji zarówno sportowych jak i około sportowych. A to wszystko na rzecz Domu Dziecka nr. 9 im. im. Lidii i Adama Ciołkoszów w Warszawie.

Jak to się stało że postanowiono połączyć przyjemne z pożytecznym? O tym opowiedział PSNews Kamil Boguta, prezes i założyciel klubu z Nowej Woli.

„Nasz Trener Ivo, który pochodzi z Chorwacji i pracuje u nas od pół roku, w zeszłym roku sam robił zbiórkę dla tego Domu Dziecka. Zaproponował nam abyśmy zrobili mecz charytatywny w tym roku to może uda nam się zebrać więcej pieniążków aby ich wspomóc”.

Wydarzenie trwać będzie od wczesnych godzin rannych. O 9-tej zacznie się turniej „Mini Liga Mistrzów” dla piłkarzy urodzonych w 2011 roku i młodszych. Na godzinę 13:30 zaplanowano mecz pomiędzy rodzicami i trenerami drużyn młodzieżowych a zawodnikami akademii miejscowego klubu. Gościem specjalnym będzie Przemysław Rudzki – redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”.

Jak przypomina Boguta, to nie pierwsza sytuacja kiedy FC Lesznowola wspiera potrzebujących.

„Zachęcamy do pomocy bo warto pomagać , a im nas więcej tym pomoc będzie większa ?. Już kilka razy braliśmy udział w Szlachetnej Paczce i też udało się kilku Rodzinom pomóc ? wiec mamy nadzieje że Razem z naszym Klubem , Rodzicami, Sponsorami, Gmina i innymi darczyńcami uda nam się pomoc tym dzieciom ?”

Trwają również okolicznościowe licytacje, z których dochód również zostanie przekazany na rzecz Domu Dziecka nr. 9 w Warszawie. Zwycięzcy staną się właścicielami: koszulki reprezentacji Polski wraz z autografami, piłki podpisanej przez zawodników kadry Jerzego Brzęczka, własną okładkę „Przeglądu Sportowego” czy kompletu kibica przekazanego przez beniaminka nadchodzącego sezonu Ekstraklasy – Rakowa Częstochowa. Bój o hojniejsze wsparcie toczyć się będzie do soboty do godziny 16-tej.

Fot. za FC Lesznowola

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa