Znajdziesz nas na:

Główna

WOZKosz U-16: O 10 punktów za mało…

Adam Harke

W pierwszym dwumeczu o awans do głównego turnieju Mistrzostw Polski koszykarze MUKS Piaseczno U-16, przegrali z Żubrami Białystok 59:69, chociaż po pierwszej kwarcie wydawało się że to Piaseczno będzie zwycięską drużyną. Rewanż 17.03 w Białymstoku.

Na hali ZSP w Józefosławiu przybyło dużo kibiców MUKS-u, którzy swoim dopingiem próbowali pomóc piaseczyńskim zawodnikom. Tak jak pisaliśmy na początku pierwsza kwarta spotkania to całkowita dominacja gospodarzy. Lepsza skuteczność i celność w rzutach osobistych z przeprowadzanych akcji były domeną tejże drużyny. Białystok natomiast nie mógł sobie poradzić i pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 22:14.

W drugiej odsłonie nasi zaczęli się gubić przy konstruowaniu akcji, pudłować a Białystok to wykorzystywał i wygrywając tą kwartę 10:19, doprowadził do jednopunktowej straty w całym spotkaniu.

Trzecia i czwarta kwarta przebiegła tak samo, przy czym mieliśmy jeszcze więcej niecelnych trafień po stronie Piaseczna a Białystok  złapał dobry rytm, i wygrał 59:69. Po tym spotkaniu to  Żubry są bliżej awansu do Mistrzostw Polski.

Jak to widział swoim trenerskim okiem  Andrzej Janus ?