Znajdziesz nas na:

Główna

WOZKosz U-14 K: Cztery kadrowiczki robią różnice.

Wczoraj na hali w  GOSIRze, koszykarki MUKS Piaseczno rozegrały kolejne spotkanie  ligowe. Tym razem ich rywalkami były dziewczyny reprezentujące UKS Trójka II Żyrardów, które swoją walecznością od początku spotkania, udowodniły że każda drużyna która z nimi zagra nie może liczyć na taryfę ulgową.  Mimo tego to  gospodynie wygrały 68:44.

Zawodniczki MUKS-u nie zaczeły dobrze pierwszej kwarty.  Żyrardów od początku wykazywał nieco wiekszą waleczność, skuteczność i do przerwy w pierwszej odsłonie spotkania gospodynie przegrywały  9:13 ,(w tych rozgrywkach gramy po 5 min pierwsze trzy kwarty  a czwarta już jest normalna 10 min).

Później Piaseczno  poprawiło grę, choć nie ustrzegło się kilku błedów. To jednak nie przeszkodziło w osiągnięciu koszystnego rezultatu i całe spotkanie nasze koszykarki wygrały 68:44. Duża w tym zasługa powołanych kadrowiczek Mazowsza, które punktowały i stworzyły dobre sytuacje w ważnych momentach.

Najlepiej punktującymi w drużynie Piaseczna były:

Eda Balkan 17 pkt, Weronika  Tomaszuk 14 pkt,  Aleksandra Bliźniuk 13 pkt, Gabriela Zaron 12 pkt.

Filmiki z meczu:

Po chwałe i po zwycięstwo!

Na samym początku mieliśmy miły akcent. Robert Szywalski reprezentujący Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki Województwa Mazowieckiego, pogratulował 5 zawodniczkom powołanych do kadry  Mazowsza,  na zawody  XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,  które się odbędą w Stalowej Woli.  Do Podkarpacia pojadą:

Eda Balkan, Klaudia Węcłaś, Weronika Tomaszuk, Aleksandra Bliźniuk oraz Gabriela Zaron.