Znajdziesz nas na:

Badminton

Badminton:W młodych nadzieja

W sobotę 7 kwietnia zawodnicy Hubertusa wzieli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w badmintonie, oraz w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Mlodszych), oba turnieje odbyły się w Zielonce.

W turnieju młodzików najlepiej zaprezentowała sie Magda Łuczak, która zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej oraz złoty medal w grze podwójnej w parze z Izą Kamolą z UKS Badminton Stare Babice. Na uwagę i duże brawa zasługują nasi młodsi zawodnicy: Ewa Dukała, Julka Ciesielska, Gucio Karzel i Wiktor Goś, którzy walczyli z calych sił ze starszymi kolegami, zdobywając punkty dla klubu w klasyfikacji drużynowej. Ich zaangazowanie i walka cieszyło oczy oraz radowało serce. Było to bardzo budujące dla Trenerów, którzy liczą, że w przyszłosci własnie oni będą stanowić o sile Hubertusa, ktory w tym roku drużynowo zająl miejsce tuż za podium.
Awans do Mistrzostw Polski Juniorów Mlodszych uzyskali Aniela Gęsicka w grze mieszanej, Karol Kwiatkowski w grze mieszanej oraz w grze podwójnej, Mateusz Rawiak w grze pojedynczej i w grze podwójnej.

Hubertus Zalesie Górne fb

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Badminton