Znajdziesz nas na:

Główna

Tenis stołowy: Piaseczyńskie akcenty w Grand Prix Polski Kadetów.

Od piątku w Zielonej Górze rozgrywany był trzeci turniej z cyklu Grand Prix Polski kadetów w tenisie stołowym. Turniej rozpoczął się od eliminacji, w których wystąpiło czterech zawodników Returnu Piaseczno: Helena Brzeska, Bartek Szołkowski, Kuba Brzezik i Jan Należyty. Awans do turnieju głównego uzyskali chłopcy, sztuka ta nie udała się Helenie Brzeskiej.

To pierwszy turniej, na którym UKS Return Piaseczno miało aż 3 reprezentantów wśród 64 najlepszych zawodników z Polski. Podczas pierwszego turnieju awansował jeden zawodnik, podczas drugiego dwóch. Widać więc progres co jest efektem dobrych treningów (m.in. z Przemkiem Sałacińskim, Mikołajem Kamińskim i Krzyśkiem Bieńkiem) w Piasecznie.

Sobotni turniej główny to dla podopiecznych Szymona Polaszka dużo cięższa przeprawa niż piątkowe eliminacje. Do czołowej 32-ki awansowało po dwóch zawodników z czteroosobowej grupy. To udało się jedynie Jankowi Należytemu, który zajął drugą lokatę wygrywając dwa pojedynki i ulegając jedynie rozstawionemu z nr 3, Patrykowi Dziubie. Bartek Szołkowski odniósł jedno zwycięstwo w grupie co wystarczyło na zajęcie trzeciego miejsca w grupie i ostatecznie lokatę w przedziale 41-48. Kuba, mimo walki, musiał uznać wyższość rywali w swojej grupie i zajął w niej ostatnie, czwarte miejsce. Odniósł jednak zwycięstwo w meczu o przedział miejscowy, w którym pokonał Kacpra Marchlewskiego z Torunia.

Więcej o wystepie naszych tenistów tutaj. 

Return Piaseczno.pl

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna