Znajdź Nas na

Blogi

Ślepym Okiem: Przestańmy mieszać w kotle

Między sportem a polityką czy to się komuś podoba czy nie – musi być chemia. Jedno od drugiego powinno być jak najbardziej separowane jednak aby sport (szczególnie ten lokalny) istniał – musi być przetaczana krew w postaci pieniędzy z samorządów. Jednak taki sposób łączenia to jednak przesada.*

Niejednokrotnie za pomocą różnych mediów społecznościowych w ostatnich tygodniach męczyły afisze z twarzami osób których przekaz był jeden – ZAGŁOSUJ NA MNIE!!!. Tak samo poparcia zaprzyjaźnionym personom udzielały kluby sportowe które – powiedzmy szczerze – były akceptowalne.

Poza poniższym przypadkiem. W Górze Kalwarii (ta moda prędko chyba nie przeminie) po raz trzeci z rzędu w II turze walki o stołek Burmistrza powalczą: dotychczasowy urzędnik piastujący najwyższe stanowisko w GK – Dariusz Zieliński i jego odwieczny rywal – Arkadiusz Strzyżewski. Jednak najmniej apolitycznie zachowali się przedstawiciele klubu z Krzaków Czaplinkowskich którzy zaprezentowali coś takiego:

screen dzięki uprzejmości serwisu GoraKalwaria.net

 

 1. W mej opinii środowisko sportowe NIE POWINNO lobbować za kimkolwiek, będąc zupełnie neutralnym.
 2. Nie od dziś wiadomo że za współistnienie (za co im chwała) klubu są państwo z rodu Nadstawny, który sporo znaczy w tamtejszym samorządzie (założyciel klubu – Zenon Nadstawny – jest wieloletnim Przewodniczącym Rady Gminy).
 3. „Nie dajmy się oszukać ładnym słowom”. Tylko pytanie jakim? Tego autor posta nie wyjaśnił
 4. „Niech wygra doświadczenie a nie puste obietnice”. Jakby nie spojrzeć – i tak wygra doświadczenie, niezależnie od tego który kandydat zyska więcej głosów.

A może chodzi o co innego niż samo poparcie? Zarówno obecny burmistrz jak i przewodniczący rady startowali z tego samego komitetu. Może boją się że rozbite zostanie coś, co zostało ukształtowane (ba – zabetonowane wręcz) w ostatnich latach?

Przechodząc do meritum – sport to nie miejsce na politykę. W nim chodzi nie tylko o budowanie wytrwałości, dyscypliny i szacunku. Ale także o to by nie wykorzystywać go do innych celów. W pamięci mam sesje budżetowe w Piasecznie sprzed 8 lat gdy walczono o pieniądze dla środowisk sportowych. Kto nie wie o co chodzi, może zajrzeć TU oraz TUTAJ.  Wówczas to była – jak się później okazało – walka z wiatrakami.

I na koniec apel do działaczy sportowych – mniej jadu. Ten jad wchłania młodzież a potem się dziwimy że w społeczeństwie panuje znieczulica na wielu obszarach albo że młodzi nie korzystają z prawa wyborczego. A tymczasem za to co widzimy powyżej klubowi z Krzaków Czaplinkowskich za zachowanie jedyne co mogę pokazać to tą kartkę.

fot. za sxc.hu

*Powyższy opis ma charakter publicystyczny, wyrażany jako prywatna opinia wypisana przez autora wpisu i redakcja PSNews nie utożsamia się wypowiedziami zawartymi w owym artykule. W przypadku chęci zgłoszenia uwag prosimy o napisanie do autora: d.lipski@psnews.com.pl

2 komentarze

2 Comments

 1. SS

  25 października 2018 na 21:03

  Zmiany zmiany zamiany…są trudne ale przewznie wychodzą na dobre. Niech i tym razem słowo Ciałem się stało! Je!

 2. Wierni fani

  26 października 2018 na 22:12

  Nie tylko 8 lat temu było gorąco przy dzielenie środków ale dwa lata temu np było gorąco na Radzie Sportu gdzie zostały przydzielone środki w większej ilości zresztą nie pierwszy raz Nadstalowi niż miejskie u klubowi MKS Koroną Góra Kalwaria gdzie ten klub właśnie jest kojarzony z naszym miastem… Powinien być pierwszy jako Fo prydzielania środków z rady sportu. Kolejna kwestia młodzi zWodnivy odnoszą dość spore wyniki nie pierwszy rok a któryś z kolei, nie raz też pisano w gazetach na temat podopiecznych w tedy trenera M. Kochanskiego jakich ma świetnych małych zawodników w regionalnych gazetach. Druga sprawa będzie obwodnica dojdzie modernizacja stadionu to też powinni brać pod uwagę teraz. A Z. Nadstawny niby nie rzadzi swoim klubem bo jak twierdzi prezesem jest ktoś inny i ręce umywa ale wiadomo ręką rękę myje 😉

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Facebook

Więcej w Blogi