Znajdziesz nas na:

Główna

Skórzec bez szans.

Ledwie jedno spotkanie udało się rozegrać na inaugurację piłkarskiej wiosny. W nim IV-ligowy MKS Piaseczno rozgromiło Naprzód Skórzec 4:0.

Przez duże opady śniegu i minusowe temperatury, większość spotkań IV ligi i okręgówki została odwołana a kaprys natury zmusił w Piasecznie by zaprosić zawodników na sztuczną nawierzchnię.

Od samego początku spotkania, to biało-niebiescy dyktowali warunki na murawie. Bramkę dającą prowadzenie dla Piaseczna zdobył w 38 minucie. Łukasz Krupnik, który dostał piłkę od wracającego po kilku latach do Piaseczna Zbigniewa Obłuskiego. Ten drugi grając tyłem do obrońcy, podał do nadbiegającego z lewej strony Łukasza Krupnika, a autor bramki strzelił obok bezradnego bramkarza Marcina Adamiaka. Do przerwy piłkarze Skórca, mieli tylko jedną może dobrze zapowiadającą się akcję po błędzie jednego z piłkarzy Piaseczna w środku pola.

Druga połowa wyglądała tak samo, choć raz było niebezpiecznie pod bramką Piaseczna po prostych błędach gospodarzy. Tomasz Doliński traci piłkę, Michał Kruszewski ją przejął po czym chybił z dystansu.

Nic to jednak nie zmieniło w przebiegu spotkania i pomimo tego, że Piaseczno miało 100 procentowe sytuację, której nie wykorzystał nowy nabytek Kevin Przygoda, który dostając piłkę od Łukasza Krupnika przyjmuje i mimo że biegł sam niepilnowany przez nikogo, zamiast od razu strzelać obok bramkarza minął go i spudłował. Na szczęście tym razem stare porzekadło „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”, nie sprawdziło się i biało-niebiescy bez problemu powiększają przewagę w spotkaniu.

W 62 min na 2:0 bramkę zdobywa Obłuski dobijając wybitą piłkę przez bramkarza gości, trzecią zdobył Dominik Witkowski, który zmienił w 67 minucie spotkania Przygodę, a ostatnią czwartą bramkę przy pieczętującą zwycięstwo MKS-u zdobywa Filip Jadacki, który też wszedł z ławki rezerwowych, i nieco wcześniej asystował przy trzeciej bramce Dominika Witkowskiego.

Co nam powiedzieli po meczu piłkarze obydwu ekip?

Kamil Gołaś-zawonik Naprzód Skórzec:

Słowa uznania dla gospodarzy przygotowali dobrze nam boisko. Widać, że całą noc przy tym pracowali, żebyśmy mogli grać w dobrych warunkach. Gratuluje też wyniku, Piaseczno pokazało się z dobrej strony, grali dobrze piłką z tyłu, fajnie operowali, także zasłużenie wygrali i gratulujemy im tego wyniku.

Zbigniew Obłuski zawodnik MKS Piaseczno:

Myślę, że wygraliśmy to spotkanie poprzez realizowanie założeń taktycznych, które zrealizowaliśmy w 100 procentach. Graliśmy dobry mecz, każdy wiedział co ma robić, i to zrobiliśmy po prostu.

Po tym spotkaniu Piaseczno zajmuje 10 miejsce w tabeli z 21 pkt na koncie. Naprzód Skórzec zajmuje przedostatnie miejsce. Perła Złotokłos i Sparta Jazgarzew nie rozegrały swoich spotkań poprzez wspomniane powyżej warunki atmosferyczne i dalej zajmują Jazgarzew 5 miejsce a Perła nadal ma status czerwonej ligowej latarnii.

Poniżej składy Piaseczna i Skórzec. Statystyki pod tym linkiem.