Znajdziesz nas na:

Główna

PSRaport: Mamono syp się syp (w Piasecznie) bo i tak nie wszędzie wpadniesz vol. 2018

Żyjemy w czasach gdy w modzie jest spóźnianie się i denerwuje wieczny brak czasu. Tak samo jest i tym razem, ponieważ ten raport pojawia się najpóźniej ze wszystkich dotychczasowych. Inna sprawa że czasem nie jest tak łatwo zdobyć i poskładać w całość.

 

Zaczynamy tradycyjnie tam, gdzie zawsze do rozdania jest najwięcej, czyli w Piasecznie. Dla klubów sportowych przeznaczono 2 miliony 650 tysięcy. Otrzymało je 27 klubów i stowarzyszeń sportowych w kilkunastu różnych dyscyplinach. Co nowego względem zeszłego roku?

1. Dorzucono dodatkowe fundusze na seniorów. Skorzystały z tej puli piłkarskie: Sparta (35 tysięcy) i Perła (30 tysięcy).

2. Nadal na czele listy dofinansowań sjest piłkarski MKS (440 tysięcy), pozostała czołówka również bez większych zmian (czyli koszykarski MUKS – 280 tysięcy i piłkarskie GOSiRki – 180 tysięcy).

3. W zestawieniu mamy nowy twór – Fundacja „TenisPro” – zajmujący się tenisem ziemnym i na tą dyscyplinę przeznaczono 50 tysięcy złotych.

4. Trafiło się tak że Wiśniewski Kick-Boxing nie zgłaszało próśb o pomoc i dlatego pod tym rokiem znajdziemy puste pole.

5. Kto najwięcej zyskał poza tenisistami ziemnymi? Piłkarska Sparta (25 tysięcy więcej), mieszanka futbolowo-szachowa z Chylic (20 tysięcy) i tyle samo więcej siatkarska Astoria.

6. Kto najwięcej stracił? Victoria Głosków (aż 40 tysięcy mniej), GOSiRki (30 tysięcy mniej) oraz judocki Szogun i Warszawska Akademia Siatkówki (po 5 tysięcy szczuplejsze dotacje).

Pełny zestaw znajdziecie poniżej. Specjalnie nie ruszaliśmy kwestii finansów na seniorów, na to jeszcze przyjdzie czas.

fot. za Flickr

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna