Znajdź Nas na

Główna

Powalczą o medal Mistrzostw Polski

Koszykarki MUKS-u Piaseczno podczas rozgrywanego w Piasecznie turnieju finałowego Mistrzostw Polski do lat 14-tu awansowały do półfinałów! O 18:30 w hali SP5 przy Szkolnej 14 podopieczne Magdaleny Lewandowskiej zmierzą się z innym MUKS-em, tyle że z Poznania.

Trwający pięć dni turniej zaczął się niezbyt pomyślnie dla gospodyń. Uległy w rywalizacji z BAT-em Kartuzy 56:74. Najgorzej wiodło się im w trzeciej kwarcie podczas której rzuciły tylko 8 oczek a do ich obręczy wpadło aż 27. Poniżej statystyki z środy.

Dzień później rywalkami ekipy z Piaseczna był PTK OrtoMedSport Pabianice. Z tej potyczki wyszły zwycięsko mając na swoim koncie aż o 30 punktów więcej od rywalek (101:71, jako jedyna drużyna do tej pory przekroczyła barierę stu punktów w meczu), w kwartach odpowiednio 22:18, 27:15, 26:16, 26:22.

W meczu decydującym o dalszych losach biało-niebieskich ograły KKS Pro-Basket Kutno 78:61 (15:23, 11:16, 15:26, 20:30) i to młode piaseczynianki dostąpią zaszczytu (niektóre po raz drugi z rzędu) walki w strefie medalowej Mistrzostw Polski.

„Mały” czy jednak „Wielki” finał będzie czekać na ekipę z Piaseczna? Będzie wiadomo koło godziny 20-tej.