Znajdź Nas na

A-Klasa

Piłkarskie po weekendzie: Jedna jaskółka wiosnę nie czyni, ale Boguta to uczynił

Gosirki Piaseczno zrewanżowały się Jantarowi  Ostrołęka za porażkę w rundzie jesiennej, IV liga coś nie może złapać formy, Sparta II Jazgarzew w sobotę nie zagrała, a w A klasie Laura gromi jedenastoma bramkami Anprel Nowa Wieś, natomiast  Lesznowola remisuje na wyjeździe z Żabieńcem 2:2, dzięki  Kamilowi Bogucie. W B klasie żadnych niespodzianek.

II liga kobiet: Zrewanżowały się.

Jantar Ostrołęka 0:4 (0:3) KS GOSiRKi Piaseczno: Jak relacjonował spotkanie serwis Gosirki Piaseczno fans: „Po 15 minutach 0:0. Optyczną przewagę miały  przyjezdne. Przed szansą Oliwia Malesa (strzał wybroniony). Dobrą szansę strzelecką miały także zawodniczki Jantaru, ale na posterunku w bramce  Asia Włodarczyk”. Im wiecej minut leciało tym bardziej powiekszała się przewaga GOSiRek.

Bramki: Alicja Pangowska 22′, 27′,  Marysia Borkowska 24′, Julia Mordel 80′

IV liga: Nie mogą złapać oddechu

Mazur Karczew 2:1 Sparta Jazgarzew- 79′ Olaf Kubat

Broń Radom 10:0 Perła Złotokłos

Znicz II Pruszków 4:3 MKS Piaseczno-  28′, 31′ Obłuski, 71′ (k) Ł.Krupnik

Jak relacjonuje MKS Piaseczno.pl  „Początek spotkania pokazał jednak, że rywalizacja w Pruszkowie wcale nie musi być dla ekipy trenera Igora Gołaszewskiego spacerkiem. Tym bardziej, że największym zagrożeniem dla MKS-u byli… nasi piłkarze, popełniający koszmarne wręcz błędy na własnej połowie. W 19. minucie najpierw pomylił się Patryk Morawski, który zagrał do rywala, następnie kiks zaliczył Czarek Michalak, który nie trafił w piłkę i gospodarze właściwie z niczego doszli do klarownej sytuacji, nie wykorzystanej na szczęście przez Kacpra Skibkę. Pomocnik Znicza uderzył z czternastu metrów wprost w ręce dobrze ustawionego Konrada Drązikowskiego. (…) W 27. minucie, po fatalnym podaniu Bartosza Wysockiego, jeden z zawodników gospodarzy zagrał na lewe skrzydło, boczny pomocnik wyłożył piłkę na środek pola karnego, a Kamil Włodyka nie miał żadnych problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki. Znicz II cieszył się z prowadzenia zaledwie kilkadziesiąt sekund. Tuż po wznowieniu gry MKS przeprowadził dobrą akcję, zakończoną kąśliwym uderzeniem Kamila Włodarczyka z dystansu. Przesunięty z drugoligowej „jedynki” Piotr Misztal „wypluł” piłkę, na co tylko czekał Zbyszek Obłuski, który z bliska dobił na 1-1.  Wiecej o tym meczu tutaj

Okręgówka: Koniec rezerw Jazgarzewa?

Sparta II Jazgarzew nie rozegrała meczu z AP Żyrardów. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, rezerwy wycofały się z rozgrywek z powodów braków kadrowych. Czy tak było? Będziemy jeszcze dzwonili do włodarzy klubu.

W drugim spotkaniu KS Konstancin remisuje z Józefovia Józefów 1:1. Co miał nam do powiedzenia trener  Michał Madeński?: Sytuacja po której był podyktowany karny dla gości był pierwszą akcja rywali tego dnia . Do przerwy było 1:0 ale bardzo naciskaliśmy i graliśmy ofensywnie . Bramkę strzeliliśmy po naprawdę bardzo ładnej akcji budowanej od własnego pola karnego . Tego dnia graliśmy zdecydowanie lepiej i dominowaliśmy na boisku . Nie którzy zawodnicy po tym meczu mogli mieć aż 270 minut rozegranych wciagu 7 dni wiec poziom zmęczenia mógł być wysoki ale byliśmy na to gotowi i odpowiednia rotacja wytrzymaliśmy ten intensywny czas.

Bramki: Jerzy Malicki- pod koniec spotkania

A klasa: „Jedna jaskółka wiosnę nie czyni, ale Kamil Boguta ją uczynił”

Jedność Żabieniec- FC Lesznowola 2:2(2:0)

W pierwszym meczu derbowym Jedność Żabieniec remisuje z lesznowolską drużyną 2:2.  Jak nam powiedział zawodnik Lesznowoli Oskar Śliwowski: Po pierwszej połowie przegrywaliśmy mecz 2:0 przez błedy sędziego. Sam obserwator mi powiedział, że żadnej reki nie było w polu karnym. W 8 min. bramkarz nabił Kamila (Boguta), i tej okazji nie zmarnowali gospodarze. Mogę powiedzieć że cały mecz byliśmy lepsi. Owszem druga bramka na 2:0 padła po akcji ale to była tylko jedna akcja. W drugiej połowie powiedziałem chłopakom w szatni żebyśmy wyszli wysoko, wyszliśmy czego rezultatem były dwie bramki. Po przesunięciu Kamila Boguty do ataku znalazł się i celnym strzałem po długim rogu umieścił piłkę w bramce w 89 min.  W 92 minucie mieliśmy stu procentową sytuację której nie wykorzystał Michał Kowalczyk Po zamieszaniu w polu karnym  bramkarz  Jedności popisał sie niesamowitą paradą. Wydaje mi się że remis to był najniższy wymiar kary dla Żabieńca.

W pozostałych spotkaniach A klasy:

Laura Chylice 11:1 Anper Nowa Wieś- Robert Podoliński 8′,Piotr Madetko 15′, Mateusz Tkaczyk 37′, Robert Podoliński 45′, Piotr Madetko 51′, Jacek Wąsik 58′, Maciej Sobczak 69′, Jarosław Jamrozik 70′, Konrad Rajkowski 72′,Maciej Sobczak 78′, Jarosław Jamrozik 90′

Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 2:5 GLKS Nadarzyn-Łukasz Pokropek 65′, Mariusz Kapsa 66′

MKS II Piaseczno 5:0 UKS Siekierki

B klasa: Bez niespodzianek.

Orzeł Baniocha 5:3 UKS Tarczyn- Konrad Staszewski 17′, Mariusz Rosa 41′, Michał Krzysztoszek 46′, Mariusz Rosa 55′, Kamil Majorek 74′-

18′ Adam Osiński, 32′ Marcin Wysocki, 60′ Mariusz Kulczycki

W tym spotkaniu lider ósmej ligi Mistrzów, wykorzystał wszystkie błędy  przyjezdnych z Tarczyna. Szkoleniowcy obydwu ekip byli zgodni w jednej kwestii.

Daniel Bloch- UKS Tarczyn: Baniocha prowadziła w sumie grę. Sporo grali środkiem, ale nie zaskoczyli nas niczym za mocno, bo dużo było piłek od  środkówych obrońców z nr. 4 i 5, oni dawali długie piłki po czym sie ścigali napastnicy, pomocnicy. Do przerwy mecz był wyrównany. Gdybyśmy wykorzystali swoje sytuację moglibyśmy prowadzić 3:1 i myślę że mecz inaczej by się potoczył a tak do przerwy mieliśmny 2:2. Pierwsza bramka  dla Baniochy padła po błędzie bramkarza, druga bramka też taka sama sytuacja, ponieważ bramkarz źle sie ustawił przy rzucie wolnym z 18 metrów, i goście wykorzystywali nasze błędy. Po przerwie od razu nam strzelii 3:2, no i tak goniliśmy wynik. Gra była wyrównana, miła dla kibica, ale myślę że jak by tam był remisik to nikt nie byłby zły.

Edward Brzeziński- trener Orła Baniochy: Ten mecz był kompletnie inny niż ostatni z Kosowem. Tarczyn grał więcej piłką, wiecej podaniami, nie było tego silnego wiatru. Na początku my prowadziliśmy, było  2:1, później straciliśmy drugą bramkę. Pozostała część spotkania myśmy prowadzili grę. Najwieksza piętą achilesową była  obrona dzięki czemu mogliśmy wygrać to spotkanie.