Znajdziesz nas na:

Główna

XVII Ogólnopolski Turniej w piłce Ręcznej: Victoria i Szczypiorniak grają. (Aktualizacja)

Dzisiaj rozpoczął się XVII Ogólnopolski a zarazem VII Międzynarodowy Turniej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w Ulan-Majorat, leżącego w województwie Lubelskim. Wśród zespołów ujrzymy też  cztery ekipy z naszego terenu. 

Victoria Piaseczno i Szczypiorniak Lesznowola, rozegrały dzisiaj po dwa spotkania w swoich grupach. Piaseczno wystawiło trzy ekipy: Młodziczki, Młodzików i kategorie dzieci 2005/06. Lesznowola wystawiła tylko młodzików.

Zaczniemy od młodziczek. Szypiornistki z Piaseczna swój pierwszy mecz przegrały z UKS II Łuków 12:24 a z Kangurem Siemiatycze wygrały 11:20. Ostatni mecz grupowy rozegrają juto o 8:00 z UKS „Handball” Posada Górna. Po tym meczu będziemy wiedzieli w której parze półfinałowej ujrzymy Victorie i o jaką pozycję będą grały.

W kategorii dzieci chłopców nasi zawodnicy pokonali już w pierwszym spotkaniu UKS Jedynka II Łuków 14:7 (6:5). Następnie wygrali z TS Siemiatycze II 24:1 (12:1). To oznacza, że awansują z pierwszego miejsca do dalszej fazy i jutro zobaczymy ich z innymi ekipami. Tam utworzą trzy-drużynowe grupy a Piaseczno zagra w grupie F.

W kategorii Młodzik: Szczypiorniak Lesznowola rozpoczął swoje pierwsze spotkanie od porażki z Vive Kielce II 8:23. Jak się dowiedzieliśmy od trenera, gra była lepsza niż sugeruje wynik. Drugie spotkanie  MKS „Padwa” II Zamość rozpocznie się o 21:00. Jutro o 10:15 zagrają z UKS Niedźwiadek Węgrów a ich ostatnim rywalem będzie drużyna AZS UMCS Lublin I.

Zawodnicy Victorii w pierwszym meczu pokonali UKS „Sprint” Ulan-Majorat 27:7 (16:3). Drugie spotkanie UKS SP I Przysucha rozpocznie się o godz. 21:00. Pozostałe spotkania grupowe zagrają; z bardzo silną ekipą Vive Kielce o 11:45, a o 14:45 czeka ich pojedynek z UKS Unia Lublin. Tak jak w przypadku dziewczyn, będziemy wiedzieli, w których parach półfinałowych ujrzymy Piaseczno i Lesznowolę, i które miejsce zajmą w całym turnieju.

 

Aktualizacja:  Drużyna młodzików Victoria Piaseczno wygrywa drugi mecz, tym razem z UKS Jedynka Przysucha 22:8 (12:5) natomiast Szczypiormiak Lesznowola przegrywa niezmacznie z 11:17 z Padwa II Zamość.

Młodzik: Szczypiorniak Lesznowola  – Niedzwiadek Wegrow 17:24. Druga polowe wygrała Lesznowola 12:9. Poczatek meczu fatalny i to zdecydowalo o ostatecznym wyniku. W ostatnim spotkaniu grupowym Szczypiorniak przegrywa z  AZS UMCS Lublin 7:25. Walczą o miejsca 17-20.

Pierwsza porażka młodzików  (2003/2004) Piaseczna ale z nie byle kim.
Przeciwnikiem był Mistrz Polski sprzed dwóch lat – KS PGE Vive Kielce. Walczyli jak lwy, ale dłuższa ławka zdecydowała.
KS Victoria Piaseczno – KS PGE Vive Kielce 12:22

Zespół dzieci (2005 i młodsi) wygrywa trzeci mecz z rzędu.

KS Victoria Piaseczno – UKS Sprint I Ulan-Majorat 13:11

A co tam u juniorek?

Trener Zbigniew Matraszek donosi: Pragnę podkreślić że młodziczki już w pierwszym spotkaniu na początku drugiej połowy grały w szóstkę bo kontuzji doznała nasza zawodniczka Paulina a nie mieliśmy żadnej rezerwowej zawodniczki, drugi mecz graliśmy od samego początku 6 zawodniczkami przeciwko 7 zawodniczkom z przeciwnej drużyny. Na szczęście dojechała jedną zawodniczka i mam nadzieję że jutro będzie jeszcze lepiej. Dziękuję dziewczyny za walkę i wygraną w drugim meczu pomimo osłabienia. Czekamy na dzisiejsze wyniki

Młodzicy: Mocno porozbijany zespół młodzika (2003/2004) zajmuje trzecie miejsce w grupie po porażce z KS Unia Lublin 9:19. Nasi zawodnicy będą walczyli o miejsca w przedziale 9-12.

Młodziczki Piaseczna zajmują w grupie 3 miejsce z bilansem 2 zwycięstw (z UKS Kangur Siemiatycze i UKS Bursa Puławy) oraz dwóch porażek (z UKS Dwójka Łuków oraz UKS Handball Posada Górna). Wieczorem rozpoczynają walkę o możliwość gry o piąte miejsce.

Dobre wieści! Najmłodsi chłopcy Victorii Piaseczno już w półfinale ! ! !
Rocznik 2005 i młodsi odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo. Tym razem pokonali UKS Sprint II Ulan-Majorat 15:1

Młodziczki  Victorii po bardzo dobrym meczu wygrały z UKS Jutrzenka Zwierzyniec 18:17 i jutro będą grały o piąte miejsce!

W młodzikach Szypiorniak Lesznowola niestety przegrywa 12:18 ze Sprintem Ulan-Majorat. Jutro zagrają o 19 miejsce, natomaost zdziesiętkowani młodzicy Victorii Piaseczno zagrają jutro o 11 miejsce.

Najmłodsi chłopcy (2005 I młodsi)  z Piaseczna jutro zmierzą się w wielkim finale z KS PGE Vive Kielce.
Dziś w półfinale pokonali KS Unia Lublin 10:6 ! !  Mamy już pewny srebny medal.

I to już wszystkie infomacje z dzisiejszych zawodów. Zapraszamy jutro do śledzenia naszego serwisu. 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna