Znajdziesz nas na:

Główna

Nadstal Cup: Petarda Dobiesz zgarnia tytuł

Tego się nikt nie spodziewał. Petarda Dobiesz – amatorska drużyna znana z występów w rozgrywkach Playareny – zwyciężyła w drugiej edycji seniorskich zawodów Nadstal Cup które rozgrywano w niedzielę w Górze Kalwarii. W finale – po rzutach karnych – pokonali gospodarzy z Krzaków Czaplinkowskich.

Do boju stanęła rekordowa liczba 15 ekip. Podzielone zostały do czterech grup. W porannej sesji najlepiej się prezentowały: GKS Chynów (radomska B-Klasa), Nadstal (stołeczna A-klasa) oraz występujące w amatorskich rozgrywkach Petarda Dobiesz i Młode Wilki Góra Kalwaria. Reszta ekip jednak nie uciekała z hali tylko zostały by powalczyć w małym pucharze który decydował o podziale dalszych miejsc (co jest rzadko spotykane). 

Koło południa na parkiet wybiegły drużyny z grup C i D. Palmy pierwszeństwa dzieliły w nich reprezentacja Warki (mająca w swych szeregach m.in byłych piłkarzy MKS/KS’u Piaseczno czy Sparty Jazgarzew) i Korony Góra Kalwaria. Do tej dwójki dołaczyły jeszcze: Jedność Żabieniec i Orzeł Baniocha.

Ciekawsze wydarzena dopiero miały nastąpić. O ile w rywalizacji B-klasowców (GKS Chynów – Orzeł) wynik był do przewidzenia (1:4) to w nastepnych spotkaniach róznice były wręcz minimalne i o zwycięstwach poszczególnych drużyn decydowały dosłownie detale i większe skupienie które wykorzystywały odpowiednio: Petarda Dobiesz (3:2 z Jednością), Warka (2:1 z Młodymi Wilkami) i Nadstal (3:2 z Koroną).

Półfinały? Na pewno godne tego turnieju. Szczególnie na uwage zasługuje pierwszy z nich gdzie o awansie do finału musiały decydować rzuty karne. W nich lepsza okazała się Petarda i to późniejsi zwyciężcy czekali na swych potencjalnych rywali. W drugim próbkę swych możliwości pokazał Nadstal który zaaplikował przezciwnikom z Warki o dwie bramki więcej (3:1)

W obozie piłkarzy z Baniochy widoczne było podłamanie poprzednią fazą. Niemoc strzelecka przeciwko drużynie Wareckiej przyniosła 4 miejsce podopiecznym Edwarda Brzezińskiego (którego zresztą na zawodach nie było) i to goście z powiatu Grójeckiego stanęli na najniższym stopniu podium.

W wielkim finale ekipy z Góry Kalwarii nie patrzyły na Banioszan i wykorzystywały każdy skrawek parketu krzystając z zasady „Oko za oko, ząb za ząb”. Skończyło się 3:3 i o końcowym triumfie decydowała halowa wersja 11-tek. W niej femonenalnie prezentowali się golkiperzy obydwóch drużyn. Mniej szczęścia miał bramkarz Nadstalu który skapitulował raz i dzięki temu amatorzy z Dobiesza mogli unieść puchar za zwycięstwo w turnieju.

Paweł Grodzki (Warka) – Najlepszy Strzelec

Karol Pacuszka – Najlepszy Bramkarz

Wszystkie wyniki z turnieju można odnaleźć tutaj.

Wszystkie wywiady można zobaczyć tutaj.

Poniżej nagrane spotkania:

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna