Znajdziesz nas na:

Główna

(Nadesłane):Oby tak dalej

foto: Filip Lubański

W niedzielę 25 marca odbył się mecz IV ligi pomiędzy Spartą Jazgarzew a Błonianką Błonie. Ze względu na zły stan murawy na obiekcie Sparty, mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią na stadionie miejskim w Piasecznie.

Od pierwszej minuty obie drużyny starały się grać wysokim pressingiem i próbowały narzucić przeciwnikowi swój styl gry. W 17 minucie pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki miała Błonianka. Maciej Wójcik przerwał faulem groźną akcję gości i sędzia podyktował rzut wolny z ok. 20 metra oraz dodatkowo upomniał zawodnika Sparty żółtą kartką. Piłka uderzona przez jednego z graczy Błonianki odbiła się od zewnętrznej strony słupka i wyszła poza pole gry.

W 30 minucie zaatakowała Sparta. Jakub Pastusiak otrzymał idealne podanie na skrzydło i perfekcyjnie dograł do wchodzącego w pole karne Bartosza Orłowskiego. Naszemu zawodnikowi nie pozostało nic innego jak pewnym strzałem głową skierować piłkę do bramki.
Podrażnieni zawodnicy Błonianki natychmiast ruszyli do odrabiania strat. W 41 jeden z zawodników gości oddał mocny strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od głowy jednego z naszych defensorów i trafiła w poprzeczkę bramki43 minuta to piękna kombinacyjna akcja Sparty. Tomek Ćwil idealnym, prostopadłym podaniem obsłużył Bartka Orłowskiego i ten po raz drugi umieścił piłkę w siatce.

Początek drugiej połowy to pokaz umiejętności nowego nabytku Sparty – Maksymiliana Vogtmana. By go zatrzymać musiało go doścignąć aż trzech obrońców Błonianki a niecałe 10 minut później ten sam zawodnik świetnie dośrodkował do popularnego Orła, który po raz kolejny mógł wpisać się na listę strzelców. Tym razem piłka powędrowała nad poprzeczką. Od tego momentu mecz rozgrywany był pod dyktando gości, którzy w 58 minucie zdobyli bramkę kontaktową i przez ostatnie 30 minut starali się doprowadzić do wyrównania groźnie atakując bramkę Przemysława Ryczko.

Śmiało można napisać, że bohaterami spotkania byli Bartosz Orłowski, który po raz kolejny pokazał, że wie jak strzelać bramki oraz Przemek Ryczko, który świetnymi interwencjami w końcówce spotkania zapewnił Sparcie 3 punkty.

LKS Sparta BISK Jazgarzew – Błonianka Błonie 2:1 (2xOrłowski – Stencel)
Żółte kartki: Wójcik, Rudnicki, Francuz, Wojtkielewicz, Bobowski – Bienienda, Jarczak,

Sparta Jazgarzew: Ryczko – Francuz (63’Sokół), Domański, Ryś, Pastusiak, Wojtkielewicz (90+ Konopka), Wójcik, Orłowski (84’ Szelągowicz), Ćwil (70’ Bobowski), Rudnicki, Vogtman

Błonianka Błonie: Dwórzyński – Skorża, Bienienda, Brewczyński, Jarczak, Sieński (82’Ocipka), Włodarczyk, Stencel (69’ Schamlewski), ZdzieszyńskiKudelski(74’ Kępka), Pater.

Tomasz Mrowiński, fot. Filip Lubański

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna