Znajdź Nas na

Główna

(Nadesłane) Zwycięstwo młodzików KS Victoria P-no na zakończenie sezonu ! ! !

W ostatnią niedzielę (25.03.2018) młodzicy KS Victorii Piaseczno udali się do Radzymina na ostatni mecz ligowy w tym sezonie, a ich przeciwnikiem był miejscowy KPR ROKiS Radzymin.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 1:0, ale to był jedyny korzystny wynik zawodników z Radzymina w tym spotkaniu. Ta bramka podziałała na piaseczyńskich szczypiornistów bardzo motywująco, już w piątej minucie objęli oni prowadzenie i do 18 minuty prowadzili różnicą 1-2 bramek. Wtedy to dwa skutecznie wykonane przez najlepszego strzelca meczu Szymona Araja (9 bramek) rzuty karne dały 3-bramkowe prowadzenie, które piłkarze ręczni Victorii utrzymali do końca pierwszej połowy spotkania. Druga połowa rozpoczęła się od huraganowych ataków zawodników z Piaseczna i szczelnej obrony, pierwsze 12 minut drugiej połowy wygrali oni w stosunku 2:6 i na tablicy wyników widniał rezultat 12:19! Wtedy nastąpił jedyny, na szczęście krótki, przestój KS Victorii, którzy pozwolili gospodarzom na zdobycie trzech bramek z rzędu i zniwelowanie ich przewagi do czterech bramek. Ostatnie 7 minut to całkowita kontrola wyniku przez świetnie dysponowanych tego dnia gości i gra „bramka za bramkę”. Ostateczny wynik 19:24 jest jak najbardziej zasłużony i powoduje, że piłkarze ręczni KS Victorii Piaseczno zajmują ostatecznie na koniec sezonu dobre szóste miejsce w stawce 26 zespołów.
Mimo udanego zakończenia rozgrywek pozostaje lekki niedosyt, ponieważ przy odrobinie szczęścia i braku kontuzji szczypiorniści KS Victorii Piaseczno mogli powalczyć nawet o medal, ponieważ z Mistrzem Mazowsza (MUKS 21 Płock) przegrali tylko jedną bramką w Płocku oraz zremisowali z brązowym medalistą (UKS Wilanowia Warszawa) na własnym parkiecie. Pozostaje tylko czekać na następny sezon, a w bliższej perspektywie na III Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w Piasecznie, który odbędzie się już w dniach 20-22 kwietnia 2018!