Znajdziesz nas na:

Główna

(Nadesłane)-Trzy punkty zostają w Piasecznie!!!

Młodzi Szczypiorniści Victorii Piaseczno pokonali w ligowym spotkaniu Wisłę Płock 28:25.

Wczoraj w Piasecznie rozgrywany był przedostatni w tym sezonie mecz młodzików (r. 2003/2004) w ramach Ligi Wojewódzkiej. KS Victoria Piaseczno podejmował na własnym parkiecie cenioną SKF Wisłę Płock. Pierwsze trafienie w meczu zanotowali przyjezdni, czym zmotywowali naszych zawodników do solidnej gry. Pierwsza faza meczu była swoistym badaniem sił rywali, wynik cały czas oscylował w granicach remisu. Od 16 minuty (po czasie wziętym przez trenera) znakomicie zaczęła funkcjonować nasza obrona i atak szybki, czego wynikiem było kilka łatwych bramek rzuconych w sytuacjach sam na sam z bramkarzem z Płock. Do przerwy wynik na tablicy świetlnej widniał 15:11 dla szczypiornistów z Piaseczna. Druga połowa rozpoczęła się dla naszych gladiatorów bardzo dobrze, wzorowa skuteczność, dobra dyspozycja w bramce oraz duża wymienność na pozycjach spowodowały, że w 32 minucie Victoria miała już przewagę ośmiu trafień (21:13)! Jednak zespół przyjezdnych nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i w kolejne 8 minut trafił pięć bramek tracąc tylko jedną, czym zmniejszył straty do czterech trafień. Końcowe dziesięć minut to bardzo mądra gra Victorii i gra bramka za bramkę.

Końcowy wynik 28:25 (15:11) jest zdecydowanie zasłużony i ciężko zapracowany przez pełne 50 minut. Podsumowując to spotkanie nie można nie wspomnieć o niebywałej dyspozycji naszego najlepszego strzelca Szymona Araja, który w całym meczu rzucił niebywałe 21 bramek, pokazując przy tym swoją ogromną wszechstronność, a złożyło się na to 16 bramek z gry i 5/5 z rzutów karnych.

Za tydzień zespół KS Victorii Piaseczno uda się na ostatni mecz w tym sezonie do Radzymina na mecz z miejscowym KPR ROKiS Radymin.