Znajdziesz nas na:

Główna

Nadesłane: Naznaczeni srebrem

W ostatni weekend  w powiecie Radzyńskim najmłodsi  szczypiorniści Victorii Piaseczno wywalczyli srebny medal na XVII Ogólnopolskim oraz VII Międzynarowym turnieju w piłce ręcznej rozgrywanych w gminie Ulan-Majorat. Oprócz nich udział w zawodach wzieli: Młodzicy: Szczypiorniak Lesznowola, Victoria Piaseczno oraz młodziczki  Piaseczna.  Zapraszamy do przeczytania szczegółowej relacji z wystepów szczypiornistów i szczypiorniczek.  O  samym turnieju pisaliśmy tutaj.

Niedługo będziemy  mieli dzień kobiet a więc zacznijmy od płci pięknej.

Drużyna Młodziczek KS Victorii Piaseczno (2003/2004) startująca w turnieju miała w piątek bardzo wąską kadrę, która liczyła jedynie 7 zawodniczek, natomiast w sobotę dojechała jeszcze jedna zawodniczka. Zawodniczki rozpoczęły zmagania od meczu z UKS Dwójką Łuków. Spotkanie w pierwszej połowie było bardzo wyrównane, aż do momentu kontuzji jednej z naszych zawodniczek, która rozcięła sobie wargę na tyle głęboko, że nie mogła kontynuować gry. Resztę meczu szczypiornistki z Piaseczna musiały grać w osłabieniu i przegrały ostatecznie 12:24. W drugim spotkaniu osłabienie jednak nie miało wpływu na wynik, ponieważ pomimo gry przez cały mecz o jedną zawodniczkę mniej młodziki KS Victorii Piaseczno odniosły zasłużone zwycięstwo 20:11 ! ! !

Następnego dnia nasze dziewczyny wzmocnione jedną koleżanką grały niestety mocno w kratkę. Poranny mecz zaczęły bardzo słabo i przez cały czas musiały gonić swoje przeciwniczki. Była nawet szansa na bramkę kontaktową, ale to rywalki ostatecznie cieszyły się z kilkubramkowego zwycięstwa.
Kolejnym wyzwaniem były zawodniczki UKS Bursy Puławy i to był już zdecydowanie lepszy mecz dla drużyny z naszej gminy. Przez większość spotkania dziewczęta z Piaseczna prowadziły i doprowadziły korzystny wynik do końca. Dwa zwycięstwa i dwie porażki pozwoliły zająć w grupie trzecie miejsce i dały prawo gry w półfinale o miejsca 5-8, w którym na drodze stanęły zawodniczki UKS Jutrzenki Zwierzyniec.
Mecz zaczął się od niespodziewanego wyniku 5:0 dla Zwierzyńca, jednak od momentu rzucenia przez piłkarki ręczne Victorii pierwszej bramki, to one zdecydowanie nadawały ton grze i na szczęście wystarczyło czasu, aby odnieść jednobramkowe zwycięstwo 18:17, które dało przepustkę do gry o piąte miejsce. Tam już czekał zespół UKS Jedynka Łuków. Dziewczyny odczuwały już jednak trudy turnieju (gra bez zmienniczek we wszystkich meczach) i przegrały różnicą kliku bramek z dobrze dysponowanymi rywalkami. Podsumowując cały turniej czuć niedosyt, ponieważ gdyby skład był nieco szerszy, to potencjał tej drużyny sięgał z całą pewnością podium tej imprezy.

Drużyna młodzików KS Victorii Piaseczno (2003/2004) pojechała na turniej bez trzech podstawowych zawodników, a i w przeciągu całego turnieju los odnośnie urazów również nie był łaskawy. Zmagania rozpoczęły się jednak znakomicie i nie zwiastowały późniejszych kłopotów. W pierwszym meczu zespół z Piaseczna podejmował gospodarzy turnieju, ekipę UKS Sprint Ulan-Majorat. Taktyka obrana na to spotkanie oparta na szybkiej i dynamicznej grze spowodowała, że przeciwnicy nie mieli nic do powiedzenia i przegrali zdecydowanie 27:7. W drugim pojedynku rozpędzonym zawodnikom Victorii postanowi postawić się chłopcy z UKS Jedynki Przysucha, sił starczyło im jednak tylko na 3 minuty, gdy to niespodziewanie prowadzili 3:0. Jednak od tego czasu ich gra wyglądała już bardzo blado, ponieważ piaseczyńska lokomotywa w końcu odpaliła. Szczelna defensywa i kontrataki spowodowały, że już do przerwy tablica wyników pokazywała 12:5 dla Victorii, by cały mecz zakończyć 22:8!

Drugi dzień turnieju rozpoczynał pojedynek z Mistrzem Polski Dzieci z 2016 roku, zespołem KS PGE Vive Kielce. Utytułowany przeciwnik nie splątał nóg szczypiornistom z Piaseczna, jednak uraz podstawowego rozgrywającego (uniemożliwiający mu gry w pozostałych sobotnich meczach) spowodował, że z minuty na minutę przeciwnicy punktowali KS Victorię Piaseczno i ostatecznie wygrali 22:12 – po meczu zespół Victorii zebrał dużo pochwał za styl, jaki zaprezentował w meczu z wyśmienitym rywalem z Kielc.

Ostatnim grupowym przeciwnikiem był zespół KS Unia Lublin. Spotkanie było bardzo wyrównane niestety tylko do końca pierwszej połowy – wtedy urazu doznało pozostałych dwóch podstawowych rozgrywających. Gra od tego czasu juz się nie układała tak samo, jak wcześniej i porażka 9:19, pokazała wyższość zespołu z Lublina. Trzecie miejsce w grupie spowodowało, iż szczypiorniści z Piaseczna byli skazani na walkę o miejsca 9-12. Walka w tym przedziale była bardzo ciężka z powodu wąskiego składu i braku zgrania spowodowanego grą w eksperymentalnym ustawieniu. Porażki z zespołami KS PGE Vive II Kielce (11:18) i AZS UMCS II Lublin (13:16) usytuowały piaseczyńskich szczypiornistów na dwunastym miejscu w klasyfikacji generalnej. Podsumowując turniej można stwierdzić, iż gdyby nie urazy, to miejsce w pierwszej ósemce było zdecydowanie w zasięgu. Należy jednak szukać pozytywów, którymi była zdecydowanie postawa kilku zmienników, który wykorzystali szansę i być może na dłużej zagoszczą w wyjściowym składzie.

Drużyna dzieci KS Victorii Piaseczno (2005 i młodsi) zagrały zdecydowanie najlepszy turniej, pomimo iż połowę składu stanowili chłopcy z rocznika 2006-go. W pierwszym meczu turnieju widać było duże zdenerwowanie i mimo bycia zdecydowanie silniejszym zespołem od UKS Jedynka II Łuków pierwsza połowa skończyła się minimalnym prowadzeniem najmłodszych szczypiornistów z Piaseczna (6:5). Druga połowa to już swobodna gra i pewne zwycięstwo 14:7. Natomiast drugi mecz to już czysta formalność, zwycięstwo 24:1 z TS Siemiatycze II dała pierwsze miejsce w grupie i najlepsze możliwe rozstawienie przed dalszą fazą turnieju.

W drugiej rundzie znaleźliśmy się w jednej grupie z gospodarzami. Mecz z UKS Sprint I Ulan-Majorat był w zasadzie pojedynkiem o awans do półfinału całego turnieju. Duży ładunek emocjonalny i presja trybun nie miały wpływu na postawę piaseczyńskich chłopców, którzy cały czas kontrolowali wynik spotkania i ostatecznie wygrali 13:11! Ostatni mecz grupowy z UKS Sprint II Ulan-Majorat był tylko formalnością, o czym świadczy wynik 15:1. W pojedynku półfinałowym trafiliśmy na bardzo mocnego przeciwnika KS Unię Lublin (późniejszy brązowy medalista turnieju!). Zawodnicy KS Victorii Piaseczno zostali bardzo profesjonalnie zmotywowani do tego pojedynku i pomimo słabszych warunków fizycznych dzielnie stawiali czoła rosłym przeciwnikom. Walka o każdy centymetr boiska i boiskowy spryt zdecydowały o zwycięstwie piaseczyńskich gladiatorów 10:6!

Następnie pozostał już tylko finał z wielkimi Kielcami. Pełna hala, głośny doping i dwie niesamowite drużyny stworzyły niesamowitą otoczkę tego finału. Pierwsza połowa była wyrównana do 8 minuty, po czym zawodnicy z Kielc uzyskali 4 bramkowe prowadzenie i nie oddali go już do końca, pokazując swoje doświadczenie w rozgrywaniu finałów – ostatecznie mecz skończył się wynikiem 17:12 dla KS PGE Vive Kielce. Podsumowując występ najmłodszych piaseczyńskich szczypiornistów był to ogromny sukces, który miejmy nadzieję nie będzie wyjątkiem!

A jak poszło młodzikom z Lesznowoli? Zajeli 19 miejsce po wygraniu ostatniego meczu z Jedynką Łuków 13:12. We wcześniejszych spotkaniach wyniki wyglądały nastepującą. Spotkania grupowe: Vive Kielce II 8:23, Padwa II Zamość 11:17, Niedzwiadek Wegrow 17:24, AZS UMCS Lublin 7:25. Mecze o miejsca 17-20; Sprint Ulan-Majorat 12:18 Sprint Ulan-Majorat i ostatni wynik z Jedynką Łuków wygrany 13 do 12.

Podsumowując występ Szypiorniaka, widać że ta drużyna mimo oczywistych trudności, jest na bardzo dobrej drodze by stać się liczącą się ekipą w Polsce. Brakuje im jeszcze doświadczenia a pamietajmy, że jest to jeszcze bardzo młody klub i występy na takich mocnych zawodach są najlepszym miejscem na szlifowanie swoich umiejetności. Oglądając spotkania, ich porażki były spowodowane jeszcze bardzo małym doświadczeniem a ich rywale skrzetnie to wykorzystywali. Na pewno te zawody nie zaszkodziły lesznowolskim a wrecz przeciwnie pomogły. Nieco więcej o ich  poszczególnych spotkaniach pisaliśmy tutaj.

Gratulujemy wszystkim ekipom za godne reprezentowanie naszego powiatu. Oby tak dalej!