Znajdziesz nas na:

Główna

[Nadesłane] Łuczniczy mistrz z Hubertusa

Ostatni przedświąteczny weekend okazał się szczęśliwy dla 14-letniego Jakuba Kultysa który w podrzeszowskim Tyczynie zdobył tytuł Mistrza Polski w Łucznictwie w kategorii młodzików.

Jakub od sześciu lat trenuje w Hubertusie łucznictwo pod okiem Pawła Solińskiego. Od samego początku solidne podejście do treningów i umiejętność koncentracji wróżyły przyszłe sukcesy tego zawodnika.

Wynik który Kuba osiągnął na Mistrzostwach Polski, pokazuje jego klasę strzelecką. Zawody polegały na oddaniu 90 strzałów do tarczy w odległości 18 metrów w trzech rundach po 30 strzałów. Dwie rundy miały miejsce w sobotę, trzecia runda w niedzielę przed południem. Już po pierwszym dniu i dwóch pierwszych rundach Jakub Kultys prowadził zdecydowanie w klasyfikacji. Niedzielna seria potwierdziła dominację Jakuba. Uzyskał on w sumie 852 punkty na 900 możliwych. Następni łucznicy osiągnęli 835 i 812 punktów, tak więc nasz łucznik wygrał tytuł Mistrza Polski z dużą przewagą nad następnymi zawodnikami.

Warto nadmienić, że Kuba ma bardzo dobre wyniki w nauce, co pokazuje, że można pogodzić uprawianie sportu wyczynowego na najwyższym poziomie z edukacją szkolną.

Zanim Kuba osiągnął wiek młodzika startował w kategorii dzieci zdobywając kilkukrotnie tytuł Mistrza Mazowsza. Pierwszy rok startów w kategorii Młodzików Młodszych przyniósł Kubie złoty medal Mistrzostw Polski w strzelaniu zespołowym. Na tych Mistrzostwach Jakub występował w zespole „Mazowsze I” wraz z dwoma łucznikami z warszawskiego Drukarza i łucznikiem z Radomia.

W zeszłym roku w prestiżowych międzynarodowych zawodach halowych, Memoriale im. Karola Hibnera Jakub Kultys zajął drugie miejsce. W tegorocznej, rozgrywanej jak zwykle w Teresinie edycji Memoriału nie miał sobie równych zajmując pierwsze miejsce.

Stanisław Szczyciński fot. materiały prasowe

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna