Znajdziesz nas na:

Główna

(Nadesłane). III liga Siatkarzy: Dobry występ Astorii

Wczoraj siatkarze Astorii Piaseczno podejmowali u siebie Virtus Wiskitki. Jak im poszło?

Początek był wyrównany, do pierwszej przerwy gospodarze wygrywali 8:6, potem 10:8, następnie już 14:10 Przyjęcie i zagrywka obydwu drużyn stała na wysokim poziomie, co zapewniało ciekawe widowisko. Piaseczno grało bardzo pewnie, i w pewnym momencie miało 7 punktów przewagi, do kolejnej przerwy technicznej wygrywając 19:12. następnie drużyny zdobywały punkty na przemian, co nie dawało gościom szans na odrobienie strat. Dalej nie było już więcej niespodzianek, gospodarze wygrali premierowy set do 17-tu, po niecałych 20 minutach spotkania.

W drugim Wiskitki zamiast się zrehabilitować, pozwoliły ekipie z Piaseczna nabić punkty jeszcze szybciej niż w 1 secie. Nie minęło dużo czasu, gdy było już 9:3. Tutaj gospodarze wyraźnie już dominowali w przyjęciu i w ataku. W połowie seta było 14:10 dla Piaseczna, potem 19:14. pod koniec seta Piaseczno dokonało kilku zmian, udało się też zdobyć asa serwisowego. Druga partia zakończyła się 25:18

W trzecim secie Piaseczno od początku otrzymywało przewagę, jednak goście pierwszy raz w meczu złapali wiatr w żagle, i mieliśmy przyjemność oglądać akcje podczas których piłka zmieniała wielokrotnie strony, pokazując nam dużo walki i emocji. Mimo to Piaseczno nie utraciło przewagi. Gdy na zagrywkę wchodzi Sebastian Płaszczyński, jest 18:12. Dalej , bez niespodzianek, przewaga tylko się powiększa, i mecz kończy się 25:15. Pomimo że był dość jednostronny, na brak emocji nie można było narzekać.