Znajdziesz nas na:

Główna

MP U-14: Zabrakło zimnej krwi

Koszykarki MUKS-u Piaseczno rocznika 2004 przegrały w pierwszym meczu półfinałów Mistrzostw Polski do lat 14-tu z gospodyniami turnieju – MUKS-em Poznań 60:64 (18:26, 11:14, 14:12, 17:12). 

Mimo waleczności podopiecznych Magdaleny Lewandowskiej i prób przegonienia przeciwniczek po nie do końca udanych pierwszych dwóch kwartach to tak naprawdę o takim rezultacie zdecydowała końcówka spotkania. Przy stanie 58:57 zaczęły się gubić co wykorzystały rywalki doprowadzając do efektu końcowego który w liczbach widać zapisany na czarnym tle.

Najskuteczniejsza w obozie biało-niebieskich okazała się Klaudia Węcłas (brązowa medalistka w tej kategorii wiekowej z zeszłego roku) – rzuciła 19 punktów, Gabriela Zaron trafiła 11 oczek a 10 wpadło na konto Weroniki Tomaszuk.

Jednak to nie oznacza że ekipa MUKS-u nie ma szans na awans do finałów. Aby tego dokonać musi wygrać pozostałe dwa spotkania, najbliższe już jutro w którym dojdzie do małego rewanżu ze Ślęzą Wrocław (wówczas ich o rok starsze koleżanki wygrały z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska w meczu o brąz o czym przypominamy TUTAJ) a na koniec zmierzą się z TS MOSiR-em Bochnia.

 

fot. DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna