Znajdziesz nas na:

Główna

Mazowiecka Liga Karate w Piasecznie

W najbliższą sobotę 17 lutego, miejsce judoków zajmą karatecy, którzy będą rywalizowali na Mazowieckich zawodach Ligi Karate organizacji WKF.

Mazowiecka Liga Karate WKF odbędzie się w dniu 17.02.2017r., w SP 5 Piaseczno ul. Szkolna 14. Całe zawody rozpoczną się o 10:00.  Organizatorami są: KS Piątka Piaseczno i klub Sportowy Funado Piaseczno, gmina Piaseczno i Szkoła Podstawowa nr. 5 w Piasecznie

MAZOWIECKA LIGA KARATE WKF-powstała w 2016 roku i zrzesza już 7 klubów z rejonu Mazowieckiego.
1. ATEMI WARSZAWA
2. RENSEI BORZĘCIN
3. KAKIMU WARSZAWA
4. UKS 5 – FUNADO PIASECZNO
5. GROT CHYNÓW
6. CESiR WARKA
7. UNSU OŻARÓW MAZ.

Jak sama nazwa wskazuje WKF – oznacza przynależność do World Karate Federation, największej na świecie federacji Karate Sportowego, która obecnie z pośród dziesiątek sztuk Walki otrzymała status sportu olimpijskiego. 2020 w Tokyo odbędzie sie uroczyste rozpoczęcie współzawodnictwa olimpijskiego.

Celem mazowieckiej ligi karate jest popularyzacja Karate Shotokan WKF ,wyłonienie najlepszych zawodników do wojewódzkiej kadry Karate. Rocznie kluby z Mazowsza podejmują walkę na 5  takich spotkaniach (co 2 miesiące) Kluby rywalizują między sobą o najlepsze miejsca medalowe ale również o przeprowadzenie zawodów.

Zawody sędziowane są przez licencjonowanych sędziów Polskiego Związku Karate posiadających licencje WKF którzy sędziuja na wszystkich krajowych i zagranicznych zawodach.

W samych zawodach udział ma wziąć 140 zawodników.

Patronem medialnym Imprezy jest nasz serwis Piaseczno Sport News.pl

 

inf. organizatora/KM

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna