Znajdziesz nas na:

Koszykówka

Koszykarskie po weekendzie: jedno zwycięstwo dwie porażki

W ostatni weekend  trzy zespoły MUKS Piaseczno  rozegrały swoje mecze ligowe. W wyjazdowym spotkaniu III ligi seniorów Legion Legionowo przegrywa z naszym zespołem 100:101. W pozostałych spotkaniach w rozgrywkach U-14  i U-16 chłopców niestety już tak pięknie nie było.

III liga seniorów:

Jak donosi nam fanpage fb MUKS Piaseczno ten mecz kibice zapamiętają do końca życia a sam wynik przypomina średnie rezultaty spotkań w najlepszej lidze świata NBA:

Horror z happy endem – tak w skrócie można opisać wczorajsze wyjazdowe spotkanie z ekipą KS Legion Legionowo. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem po dogrywce 101:100, a emocjami i zwrotami akcji z tego meczu można by obdzielić co najmniej kilka trzecioligowych spotkań.

Początek meczu nie zapowiadał takich emocji, bo gospodarze prowadzeni przez doświadczonego Przemysława Lewandowskiego sukcesywnie powiększali swoją przewagę, która pod koniec pierwszej kwarty wynosiła aż 15 punktów. W drugiej kwarcie wreszcie nawiązaliśmy walkę, a punktujący na przemian Emil Postek, Kamil Banowicz i Maciek Dyduch sprawili, że przewaga Legionu stopniała do zaledwie kilku punktów. Wynik do przerwy (42:38 dla gospodarzy) zapowiadał emocje do samego końca.

Trzecia kwarta zaczęła się od mocnego uderzenia – pięć punktów z rzędu Maćka Dyducha pozwoliło wyjść nam na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Niestety w kolejnych minutach dały osobie znać braki kadrowe i Legion ponownie odzyskał inicjatywę, a punkty seryjnie zaczął zdobywać mający za sobą kilka sezonów w ekstraklasie Przemysław Lewandowski. Na 40 sekund przed końcem trzeciej kwarty, gdy Legion prowadził już 72:56, wydawało się, że zwycięstwo gospodarzy jest niezagrożone.

To co wydarzyło się później to prawdziwy rollercoaster koszykarskich emocji. Dobre wejście w pierwszych minutach czwartej kwarty zaliczył Norbert Makulec, którego kilka skutecznych akcji (9 punktów w tej części gry) przywróciło nam nadzieję na zwycięstwo. Twardą i agresywną obroną wymuszaliśmy kolejne błędy graczy z Legionowa, a szybkie ataki napędzali Kamil Banowicz (31 punktów w całym spotkaniu!) oraz Maciek Dyduch. Ten drugi bez wątpienia był bohaterem ostatnich dwóch minut czwartej kwarty – najpierw celny rzut za trzy punkty, a po chwili efektowne 2+1 pozwoliło wyjść nam na prowadzenie 89:84. Gdy wydawało się, że zwycięstwo jest już na wyciągnięcie ręki, znów dali o sobie znać najbardziej doświadczeni gracze Legionu – najpierw nadzieje przywrócił Marcin Teklak, trafiając za trzy. Po chwili wykorzystaliśmy tylko 1 z 2 rzutów osobistych (90:87), a sprawy w swoje ręce wziął Przemysław Lewandowski i celną trójką doprowadził do dogrywki.

Dodatkowe pięć minut gry to kolejna porcja emocji i zwrotów akcji. Gra toczyła się kosz za kosz, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Na niespełna 40 sekund przed końcem Maciek Dyduch zanotował przechwyt i po jego dwóch punktach na tablicy widniał wynik 99:96 dla Piaseczna. Legion musiał zatem liczyć na celny rzut za trzy punkty i po chwili ziścił się najgorszy dla nas scenariusz. Na 8 sekund przed końcem meczu Mateusz Zawistwoski z Legionowa zaliczył celną trójkę… z faulem, który po chwili zamienił na punkt z linii rzutów osobistych (99:100). To jednak do nas należało tego dnia ostatnie słowo, bo w ogromnym zamieszaniu pod koszem najlepiej odnalazł się Nikodem Sarosiak i celnym rzutem zapewnił nam zwycięstwo 101:100! Game winner w wyjazdowym starciu z niezwykle trudnym rywalem? Trudno wyobrazić sobie lepszy powrót do drużyny po poważnej kontuzji kolana i niemal dwuletniej przerwie od koszykówki! Brawo Niko, brawo cała drużyna!- czytamy na fanpegu zespołu

To było już drugie zwycięstwo w tym roku koszykarzy MUKS-u. W pierwszym spotkaniu w Pułtusku tamtejsza Pułtowia przegrywa z Piasecznem 81:71. Oby tak dalej panowie! Po tym spotkaniu MUKS Piaseczno zajmuje 4 miejsce i ma tyle samo punktów co ich sobotni rywal zajmujący trzecią pozycję w tabeli, lecz dzięki lepszemu bilansowi to oni są wyżej od piaseczyńskiej ekipy.

LEGION LEGIONOWO – MUKS PIASECZNO 100 : 101 (27:14, 15:24, 30:22, 18:30, d: 10:11)

MUKS Piaseczno: Banowicz 31, Dyduch 17, Makulec 16, Sarosiak 13, Postek 11, Chludziński 5, Lisiewicz 5, Wójcikowski 3.

W pozostałych spotkaniach: W kategorii U-16 w rozgrywkach Top 6  Piaseczno przegrywa z Probasket Mińsk Mazowiecki 64:81. natomiast nieco młodzi koledzy bo U-14,  odnosi kolejna porażkę z Hutnikiem Warszawa 64:65. Tym razem naprawdę niewiele zabrakło. Najlepiej punktującymi w obydwu ekipach byli: w U-16 Kacper Szewczyk 16 pkt  , a w U-14 Aleksander  Łyczka  również 16 pkt.

Poniżej linki do statystyk meczowych i składów.