Znajdziesz nas na:

Główna

Koszykarska III liga: Z nieba do piekła

Nie udała się sobotnia potyczka III-ligowym koszykarzom MUKS-u Piaseczno którzy na własne życzenie ulegli akademickiej drużynie Uniwersytetu Warszawskiego 70:78.

Pierwsze dwie karty to była całkowita dominacja piaseczyńskich koszykarzy. Wygrywanie spotkania 17 punktami mówi samo za siebie.

W drugiej połowie wydawało się, że przy dużej przewadze punktowej gospodarze utrzymają tę różnicę do samego końca. Lecz pomimo dobrego początku trzeciej kwarty coś nagle się zacięło. Do IV kwarty MUKS prowadził różnicą 11 punktów (59:48). Im bliżej było końca spotkania to, tym bardziej Warszawskie UW się rozkręcało i kilkoma ładnymi rozegraniami i dobrą grą pod koszem doprowadziło do objęcia po raz pierwszy prowadzenia w tym meczu. Dużo dał z pewnością Daniel Solanikow, który dobrze sobie radził z zawodnikami MUKS-u i był nie do powstrzymania. Nic nie pomogły dobre rzuty  Sołśni ani kilka trójek Tomasza Wójcikowskiego. Ekipa ze stolicy rozkręciła się na dobre i doprowadziła do wyniku 70:78. Porażka Piaseczna stała się faktem.

Po tej porażce MUKS spadł na drugą pozycję, a w ogólnej klasyfikacji na ósme miejsce w lidze. Warszawska uczelnia przeskoczyła Piaseczno i to oni prowadzą w grupie o zajęcie miejsc 7-12.

fot: Grzegorz Tylec