Znajdź Nas na

Główna

Kosz na wózku: IKS GTM Konstancin po raz pierwszy w historii Mistrzem Polski!

W  meczu finałowym Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach, IKS GTM Konstancin-Jeziorna, pokonał mistrza Polski z przed roku Akces Med START Rzeszów 60:58. To był wyjątkowy pojedynek który na długo zapadnie w pamieci kibicom. Dzień wcześniej w meczu o awans do  finału  wygrali z ŁTRSN Łódź 63:56.

Początek pierwszej kwarty to był chwilowy spokój w drużynie Kostancińskiej.  Po jednym poważnym błędzie przy wznowieniu akcji zawodnik z Konstancina stracił piłkę a koszykarz z Rzeszowa zdobył punkty na  4:5. Później po niedokładnym podaniu piłk  drużyna z Podkarpacia podwyższyła prowadzenie na 4:7, przez to Konstancin musiał gonić wynik.  Na szczęście udało im się wrócić na dobre tory i po pierwszej połowie wygrywali 34:32.

W drugiej odsłonie spotkanie jeszcze bardziej się wyrównało, przez co mieliśmy wynik 45:45. Można powiedzieć że późniejsze minuty to też było dużo szcześcia po stronie gospodarzy ale kto to będzie pamietał.  Konstancin wygrywa na swoim terenie z odwiecznym rywalem  i to oni się teraz cieszą z tytułu MP. Jak trener gospodarzy podsumował ten mecz:

W meczu o trzecie miejsce ŁTRSN Łódź  przegrał KSS Mustang Konin  57:64.