Znajdziesz nas na:

Główna

ITTF Challenge Polish Open w Spale U-21: Badowski Mistrzem!

Na ostatnim dniu turnieju ITFF Chalenge Polish Open U-21 w Spale, Marek Badowski wychowanek Returnu Piaseczno pokonuje w finale Austriaka Andreasa Levenko 3:2. Jest to już jego czwarty sukces w tym roku.

Marek Badowski od początku roku pokazuję że jest w wysokiej formie. Zwycięstwo w młodzieżowych MP, obrona tytułu wicemistrza Polski,  srebrny medal ME a teraz złoty medal na turnieju w Spale.

Marek  awansując do ćwierćfinału pokonał w nim Francuza Remi Menandem 3:0, by później w półfinale pokonać Białorusina Aliaksandra Khanina po tiebreaku.

Jak relacjonuje finałowy pojedynek PZTS.pl,: „Obaj zawodnicy rozpoczęli finał nieco zachowawczo. Dopiero w drugiej części partii otwarcia zaczął dominować Badowski, który wygrał pierwszą odsłonę 11:5. Drugą lepiej rozpoczął Polak, który nieźle serwował. Końcówka należała jednak do Austriaka, który wygrał 11:9 i wyrównał stan meczu”.

W trzecim secie obydwaj zawodnicy rozkręcili się, i zafundowali kibicom tenis stołowy na światowym poziomie.  W tym pojedynku najlepiej sobie poradził austriak który objął prowadzenie na 2:1.  W czwartym secie znowu lepszy okazał się  Polak i trzeba było rozegrać tie-break, a w nim po bardzo zaciętym boju  „Bany” wygrywa 11:5 i całe spotkanie 3:2.

Podczas wywiadu udzielonego PZTS.pl, Marek Badowski powiedział: Austriak przez ostatnie dwa lata zrobił bardzo duży postęp, dużo trenuje. Stara się trzymać piłkę na stole i grać blisko stołu. To mi odpowiada, bo sam gram podobnym stylem. To na pewno zwiastuje bardzo dużo efektownych akcji.  I faktycznie tak było.