Znajdziesz nas na:

Bliżej świata

IO Pjongczang: Pechowy upadek Nogala

Dzisiaj  Artur Nogal wystartował po raz drugi w swojej karierze na Igrzyskach Olimpijskich. Nasz zawodnik na dystansie  500 metrów zajął bardzo odległe miejsce przez pechowy upadek na samym starcie. 

Zmagania mężczyzn zaczeły się zaraz po tym jak  cała Polska przeżywała bardzo nieudany wcześniej start drużynówki kobiet, która jak sie okazało nie jeździła w tym składzie ani razu zaraz po ostatnich Igrzyskach w Sochi. Ta kwestia z pewnością będzie omawiana przez cały  dzisiejszy dzień oraz w kolejnych dniach przez ekspertów, kibiców a przede wszystkim przez działaczy PZŁS-u, czyli Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Wychowanek Zrywu Słomczyn startował w ósmej parze z Norwegiem Henrikiem Fagerli RUKKE. Kiedy tylko dano sygnał do startu stała się straszna rzecz dla Artura. Zahaczył łyżwą w lód i zaliczył upadek tuż po starcie.  Po tym  Norweg musiał sam jechać do końca a nasz zawodnik wolną jazdą dojechał do mety byle tylko go zakwalikowali. Nie tak miało być. Wielka szkoda i oby to nie załamało zawodnika Legii Warszawa. Sklasyfikowano go na 36 pozycji.

Pozostali polacy zajeli: Artur Waś (nadzieja medalowa) 13 miejsce czas 35.02 i Piotr Michalski 33 miejsce czas 35.64.

Całe zawody wygrał  norweg Havard Lorentzen.  Drugie i trzecie  miejsce przypadło Azjatom:  koreańczykowi CHA Min Kyu czas 34.42 oraz chińczykowi GAO Tingyu czas 34.65.

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Bliżej świata