Znajdziesz nas na:

Główna

Ikizama Cup 2018 o Puchar Burmistrza Piaseczna.

W sobotni poranek  miały miejsce zawody w judo o nazwie Ikizama Cup 2018 o Puchar Burmistrza Piaseczna.  W samych zawodach udział wzieło około 500 zawodników  z 32 klubów z całej Polski w tym też mieliśmy gości z  Czech. W trakcie eventu można było też oddać krew dla  małego chorego Stefka, który cierpi na bardzo poważną chorobę krwi. 

Swoją obecnością na turnieju zaszczycił nas Paweł Nastula, mistrz Olimpijski z Atlanty, oraz dwukrotny mistrz świata. Podczas oglądania walk młodych judoków oraz pozowaniem do zdjęć, znalazł też kilka minut na rozmowe z naszym serwisem:

 

 

Podczas zawodów nie zabrakło też  suksesów zawodników gospodarzy turnieju. Dowodem na to niech będzie drugie miejsce w klasyfikacji medalowej turnieju judoków Ikizama Piaseczno. Zawody rozegrano na pięciu matach w czterech kategoriach wiekowych, a frekwencja  kibiców była niesamowita.

Oprócz oglądania poszczególnych walk, można też było oddać krew w dużym czerwonym autobusie. Jak się okazało ludzie kiedy tylko o tym usłyszeli że mały Stefek potrzebuje krwi czym predzej zgłosili się do autokaru dzięki czemu zebrano 17 litrów  tej cennej substancji.  Dziękujemy wam za pomoc w imieniu organizatorów.

Nagrody i medale wręczali Paweł Nastula oraz wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska Michalak.

A o samych  zawodach i  jakie są zasady w walce Judo, powiedział nam trener oraz główny organizator zawodów Artur Zieliński.

 

Wyniki z poszególnych katerogi wiekowych:

U-10

U-12

U-14

U-16

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna