Znajdziesz nas na:

Główna

III Turniej Ogólnopolski w piłce ręcznej o Puchar Burmistrza Piaseczna-video

W poprzedni weekend przez trzy dni na trzech obiektach w Piasecznie zorganizowano trzecią już edycję Ogólnopolskiego Turnieju w Piłce Ręcznej w kategorii juniorzy i juniorki młodsze oraz młodzicy. Gospodarze imprezy KS Victoria Piaseczno mogli zaliczyć imprezę do udanych.

Piaseczno w młodzikach i juniorkach zajęło drugie miejsce po przegranych finałach z Kadrą Lubuską .. Oraz z Ochotą Warszawa. W tym drugim spotkaniu Victoria doprowadziła do wyrównania 17:17, by później przegrać dopiero w seriach rzutów karnych, w którym jedna z piaseczyńskich szczypiornistek rzuciła nad poprzeczkę. Jak nam powiedział trener juniorek młodszych Zbigniew Matraszek:

Tak na marginesie dziewczyny nie przegrały ani jednego meczu a jednym z najważniejszych momentów w turnieju był wygrany półfinał 24:23 z Marcovią Marki.

W młodzikach mieliśmy aż trzy ekipa Piaseczna. (cała kadra liczyła 30 osób). Najlepiej poszło jak powiedzieliśmy wcześniej Victorii I. O to wywiad z najlepiej strzelającym zawodnikiem Szymonem Arajem, który za swoje dobre występy w sezonie został powołany do kadry Mazowieckiej.

Nie mogło też zabraknąć Szczypiorniaka Lesznowola, który ukończył turniej na 12 miejscu. Trzeba wspomnieć, że po raz pierwszy w historii Lesznowola mogła pokonać w spotkaniu derbowym Victorie. Co nam po tym meczu powiedział Stefan Maciejko?

Trener Michał Zieliński patrzy pozytywnie w przyszłość i zapowiada organizację w niedługim czasie zawodów na hali CeiS w Mysiadle.

Trener zwycięzców kategorii młodzik nie krył dobrego humoru.

W kategorii junior młodszy niestety nie mieliśmy w tym roku żadnego reprezentanta powiatu. Najlepszą drużyną okazała się Warszawianka I Warszawa, która wygrała w finale z Agrykolą I Warszawa. Trzecie miejsce przypadło UKS Vilanovii I Warszawa.

Podczas dekoracji oprócz uhonorowania drużyn za poszczególne miejsca przyznano nagrody dla zawodników i zawodniczki Victorii Piaseczno, którzy zostali powołani do kadry Mazowieckiej oraz dla trenera Dawida Langowskiego za funkcje drugiego trenera kadry wojewódzkiej.

Poniżej fimilki z dekoracji oraz końcowe wyniki:

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna