Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Gala Sportowa 2018 w Piasecznie: 20 lat mineło jak jeden dzień.

Jak co roku gmina Piaseczno zorganizowała Gale Sportową podsumowującą rok 2017.  Lecz ta gala była wyjątkowa, ponieważ oprócz uhonorowania młodych sportowców, obchodzono też  20 rocznice istnienia Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Sportowa gala została też wykorzystana przez  piaseczyńskich włodarzy do pochwalenia się swoimi dokoniami w temacie infrastruktury sportowej. 

Na samym początku przy akompaniamancie wspaniałego zespołu muzycznego na scene został poproszony Zdzisław Lis aby przedstawił dokonania swoich już prawie ośmioletnich rządów przy  inwestycjach sportowych i finansowania młodzieżowego sportu.  Mowiono o rozbudowie lub wybudowaniu nowych hal np. w Szkole Podstawowej nr.1 w Piasecznie, czy przy tzw. krauzówce w Zalesiu Dolnym oraz o sztucznych boiskach na Stadionie Miejskim i odnowienie murawy i zrobienie nowych trybum  na  obiekcie przy ul 1 maja 16.

Zaraz potem wiceburmistrz Daniel Putkiewicz przedstawił plany inwestycyjne  na przyszłość o których się dowiecie w poniższym wywiadzie.

Przystapiono do wreczania statuetek i nagród rzeczowych  w siedmiu kategoriach.

Nadzieja Sportowa, Szkoły-ranking MIMS, kluby sportowe i drużynówka, działacz sportowy, zawodnik, sponsor, trener.

W sumie we wszystkich kategoriach uhonorowano około 144 osób.  Sama gala była niesamowita jak już wyżej wspomnieliśmy. Oprócz wspaniałej oprawy muzycznej mieliśmy fajne ujecia filmowe na dużym ekranie nad sceną, z różnych wydarzeń sportowych i prezentacji klubów, które reprezentowali nominowani uczestnicy gali. Można było poczuć sie jak na międzynarodowych galach.

Wśród tylu znakomitych zawodników udało nam sie zaprosić do wywiadu m.in bardzo młodych zapaśników z UKS Piątka Piaseczno, którzy zostali uchonorowani  w kategori Nadzieja Sportowa o to oni:

Dużo było wyróżnionych działaczy. Jednym z nich jest znany od dawien dawna Robert Iwanek, lokalny kibic Piaseczna piłki męskiej i zeńskiej, dziennikarz sportowy a ostatnio członek zarzadu  MKS-u Piaseczno.

Uhonorowano też utytułowaną Kickbokserske Dorotę Godzinę, która w ubiegłym roku zakończyła swoją kariere i jak nam podreśliła w wywiadzie skupi sie teraz na trenowaniu dzieci i młodzieży:

Na samym końcu podziękowano też ludziom bez których GOSiR Piaseczno i wiele cyklicznych imprez jak Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym czy Piaseczyńska Mila Konstytucyjna w biegach ulicznych nie mogła by istnieć.  Jak podkreślano podczas eventu:  „(…)chcielibyśmy razem z Państwem cofnąć się nieco w czasie do roku 1998, kiedy to niewielka bo 5 osobowa grupa zapaleńców, pasjonatów dostaje do dyspozycji dwa pokoje, 50 tyś. zł. nowoczesny (jak na tamte czasy), obiekt sportowy mieszczący się przy ul. Sikorskiego 20 i zadanie zorganizowania niespełna w miesiąc Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mimo skromnych możliwości od samego początku ośrodek zaczął rozwijać się bardzo dynamicznie. W wielu szkołach zainicjowane zostały nowe formy zajęciowe, powstawały pierwsze na naszym terenie kluby sportowe, a w ośrodku rodziły się sekcje takie jak tenis stołowy, pływanie, piłka koszykowa, kolarstwo czy też piłka nożna kobiet, Wszystkie one w dniu dzisiejszym funkcjonują już w strukturach samodzielnych klubów.

Jednym z takich osób jeśli nie najmocniejszym filarem był obecny dyrektor GOSIR-u Marek  Frącz. (Wywiad video jeszcze w montażu.)

Obyśmy doczekali się 40 lecia istnienia GOSIR-u, a zawodnikom nominowanym i nie tylko chcielibyśmy podziękować jako serwis sportowy,  bo to dzięki wam mamy o czym pisać;) Powodzenia w nowym roku 2018!

Film z tego wydarzenia możecie obejrzeć tutaj:

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa