Znajdziesz nas na:

B-Klasa

B klasa: (Nadesłane)-SRS Zamienie blisko zwycięstwa!

W ostatni weekend  SRS Zamienie, istniejące od lata ubiegłego  roku, mogło osiagnąć  pierwsze zwycięstwo w historii i to w spotkaniu derbowym z Jeziorką Prażmów, która na razie notuje spadek formy.

W poprzednich spotkaniach Jeziorka zremisowała z UKS Tarczyn 3:3, i dwa razy przegrała z liderem Orłem Baniocha 0:2 oraz z wiceliderem Walką Kosów 0:1. Natomiast dla lesznowolskiego Zamienia, było to dopiero drugie spotkanie po porażce z Orłem Parysów 1:2.  Jak pisze kierownik drużyny SRS-u Krzysztof Bobiński, jego drużyna mogła się pokusić o historyczne zwycięstwo:

Wnioski z rundy jesiennej.

Zanim opiszę, co działo się na meczu, zaznaczę, że wyciągnęliśmy wnioski po rundzie jesiennej (11 porażek, 1 remis) i pod wodzą trenera Oskara Śliwowskiego, cała drużyna bardzo dobrze przepracowała zimę. Efekty są widoczne. W rundzie wiosennej dotychczas rozegraliśmy 2 kolejki (jedną kolejkę pauzowaliśmy, jeden mecz został przełożony). Stosunek bramek z Orłem Parysów i KS Jeziorka jesienią wynosił 1:10 na naszą niekorzyść. W rundzie wiosennej bilans bramek jest 2:3. Wciąż negatywny, ale widać znaczący postęp.

Przebieg meczu

Wynik nie oddaje tego co działo się na boisku. Po nerwowych 5 minutach od rozpoczęcia gry, pierwsza połowa była wyrównana. W 39 minucie kontuzji uległ nasz zawodnik Paweł Gębala. Skręcona kostka i naderwana torebka stawowa wyeliminuje go z gry na co najmniej 3 tygodnie. Niestety, oprócz straty zawodnika, do szatni schodziliśmy również z jedną straconą bramką.

W drugiej połowie zdominowaliśmy grę. Zauważyli to nawet kibice, którzy zaczęli krzyczeć „Ciśnijcie ich, oni tylko lagują”. I faktycznie piątki  były wykopywane na auty.  Kolejne akcje były przerywane podobnie i piłka co chwilę lądowała poza boiskiem.

Pierwsza groźna akcja SRSu miała miejsce w 74 minucie, kiedy napastnik Kacper Król po strzale sprzed pola karnego trafił w poprzeczkę. W 84 minucie piłka wylądowała w bramce Prażmowa, ale sędzia nie uznał bramki Krzysztofa Kosińskiego. W zamian za to nasz zawodnik dostał żółtą kartkę, niby za faul. Nie dyskutowaliśmy wtedy z decyzją arbitra, nie będę komentować decyzji teraz.

Sędzia doliczył 4 minuty gry,  i dopiero w 93 minucie nastąpiła eksplozja radości. Radosław Jarząb zrobił sobie prezent na 27 urodziny i umieścił piłkę w siatce po rożnym i zamieszaniu w polu karnym.

Jeden z kibiców, po meczu, przyszedł do ławki gospodarzy i stwierdził: „Niby klasa B, a emocji więcej niż w Ekstraklasie!!”.
Pozostaje niesmak, że nie wygraliśmy, ale cieszymy się bardzo z punktu wyszarpniętego w ostatnich sekundach!
Radkowi życzymy 100 kolejnych bramek w SRS Zamienie, a kibicom dziękujemy za liczne przybycie i wsparcie dla drużyny!

W tabeli B klasy SRS Zamienie zajmuje dalej 13 miejsce z 2 pkt na koncie a Jeziorka Prażmów jest na 11 pozycji.  Prowadzi Orzeł Baniocha z 42 pkt na koncie. Wicelider Walka Kosów traci  tylko 4 pkt, a trzecia Perła II Złotokłos ma do odrobienia 11 pkt. Tarczyn,Korona Góra Kalwaria i Grom Prace małe zajmują miejsca 7-9.