Znajdziesz nas na:

Bliżej świata

Artur Nogal po raz drugi powołany na Zimowe IO

W dniach 9-25 lutego 2018 r. odbędą się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej. Na najbliższej imprezie ma wziąć udział 60-ciu polskich sportowców  w tym  nasz konstanciński akcent w łyżwiarstwie szybkim, a mowa o Arturze Nogalu,  dla którego będzie to już drugi występ na  Igrzyskach.

Na swoich pierwszych Igrzyskach w Soczi był 36. O jego wcześniejszych startach pisaliśmy tutaj. W tym roku nasz zawodnik ze Słomczyna jest innym sportowcem niz cztery lata temu.  Wtedy był młodym debiutującym panczenistą na dużej imprezie. Tym razem jest to już starszy i bardziej doświadczony zawodnik, którego ostatnie wyniki  i sukcesy pokazują, że w tym roku będzie mocnym rywalem.

W Pucharze Świata w listopadzie ubiegłego roku,  zajął czwarte miejsce w sprincie drużynowym. Nieco wcześniej w styczniu 2017 roku zajął trzecie miejsce w rywalizacji sprinterów w grupie B w Berlinie.  Na ostatnich ME w Kołomnie razem z Piotrem Michalskim oraz Sebastianem Kłosińskim,  zajęli czwarte miejsce by potem  wrócić do niemieckiego ośrodka w Inzell z brazowymi medalami. Do drugiej drużyny Finlandii stracili 1,0 sek . Złoci medaliści z Rosji byli poza zasięgiem. Warto wspomnieć, że po pierwszej zmianie którą Nogal rozpoczął,  Polacy  prowadzili w całych zawodach.

W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie miało miejsce ślubowanie polskich olimpijczyków. Wśród nich był właśnie Artur Nogal z którym przeprowadziliśmy krótki wywiad:

Trzymajmy kciuki za naszego zawodnika i dopingujmy wszystkim biało-czerwonym!

Artur wystartuje na 500 metrów 19 lutego.