Znajdziesz nas na:

Bliżej świata

Hokejowa gorączka w Piasecznie.

foto: Antoni Sławiński

Na krytym lodowisku przy 1 Maja w Piasecznie po bardzo długiej przerwie  wróciły do nas rozgrywki hokejowe,które zakończyły się o 1:30 w nocy.

Mowa o piątych Mistrzostwach Amatorów w hokeju na lodzie o puchar Piaseczna   o których więcej pisaliśmy tutaj.

Na ceremonii otwarcia zaraz po przywitaniu gości i zawodników przez głównego organizatora zawodów Łukasza Sibińskiego, głos zabrała wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska Michalak.  W swoim przemówieniu podkreślała jak bardzo żałuje że długo na naszym terenie nie można było oglądać rozgrywek hokejowych. Przypomniała wszystkim że przez dłuższy czas nie mieliśmy takiego krytego lodowiska jak dzisiaj. W międzyczasie zwrociła się do obecnego dyrektora GOSIR-u Marką Frącza aby wprowadzić zapomnianą tradycję do kalendarza sportowego.

Zanim hokeiści weszli na lodowisko, najpierw na lód wjechały wychowanki szkołki Łyżwiarskiej LUTZ Piaseczno, które przy przepieknej oprawie muzycznej wykonały swoje pokazy taneczne. Mogliśmy sie poczuć jak na niedawno zakończonych Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej.

Zaraz po nich rozpoczęły się pierwsze spotkania które potrwały do 1:30 nad ranem.  Najpierw rozegrano fazę grupową gdzie każdy grał z każdym, by  później utworzyć pucharową. Najlepszą ekipą okazali się hokeiści Orły Grodzisk Mazowiecki. Drugie i trzecie miejsce padło łupem drużyn Wydry Tarczyn, oraz Piaseczno Grawitacja.  Medale, statuetki i puchary wręczały  pani wiceburmistrz i dyrektor GOSIR-u.

Na evencie obecny był również  Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie Marek Frącz, któremu spodobała się organizacja imprezy. Miał powiedzieć, że być może GOSiR obejmie jeden dziecięcy rocznik, który trenuje na naszym terenie pod okiem głównego organizatora turnieju. Czyżby historia miała zatoczyć koło, by powiat piaseczyński doczekał się drużyny hokejowej? Ostatnią taką sytuację mieliśmy bardzo dawno temu, kiedy to nasz powiat reprezentował Orzeł Baniocha z gminy Góra Kalwaria. Oby się wszytko udało.

Na koniec warto wspomnieć dwie rzeczy.  Wiceburmistrz Piaseczna w koluarach obiecała, że jeśli po raz kolejny obecna ekipa rządząca wygra wybory samorządowe w gminie Piaseczno, za rok zrobią trybuny na obecnie działajacym krytym lodowisku. Właściciele obiektu mają też przedłużyć działanie lodowiska niż było to pierwotnie planowane.

Co nam powiedział  organizator?

Hokeista Wydry Tarczyn również nie krył zadowolenia z organizacji turnieju:

Najlepsza trójka zawodów:

  1. Orły Grodzisk Mazowiecki.
  2. Wydry Tarczyn
  3. Piaseczno Grawitacja.

 

Indywidualne wyróżnienia: 

Najlepszy Debiutant: Mikołaj Chodyra- Koziołki Piaseczno.

Najlepszy Bramkarz: Łukarz Perzyna-Wydry Tarczyn

Najlepszy obrońca: Mateusz Małyszko-Kocury Góra Kalwaria

Najlepszy napastnik: Franciszek Piziorski- Orły Grodzisk

foto: Antoni Sławiński/ Szymon Kowalewski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Bliżej świata