Znajdziesz nas na:

Badminton

Złocisty Szolc.

W ostatni weekend na śląskim Imelinie  miały miejsce  miedzynarodowe mistrzostwa  o nazwie Polish Junior 2017.  W kategorii debel zawodnik z Zalesia Górnego Adam Szolc po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium z  partnerem Robertem Cybulskim wygrywajac w finale z  szwecką parą Hammarberg/Svensson. 21:14, 22:20.

 

Jak mówi nam najlepszy deblista w  Polish Junior  ten turniej był dla niego wyjątkowo trudny.  W grze mieszanej i w singlu zajał ostatecznie piąte miejsca.  Dlatego  zdobyty złoty medal  ucieszył bardzo Adama.  

"Kolejny sukces naprawa optymizmem na zbliżające się miesiące. Jest to kolejne trofeum, które jeszcze bardziej motywuje mnie do dalszego działania, żeby osiągać więcej. Zawody nie były dla mnie łatwe, zagrałem wiele trudnych pojedynków, lecz finalny rezultat jest dla mnie bardzo zadowalający." 

 Pytany o  najbliższe plany na przyszłość powiedział: "Teraz jest trudniejszy okres treningowy, w którym trenuję, abym został powołany na zbliżające się Mistrzostwa Europy, które odbędą się we Francji w kwietniu ".

Czy zostanie powołany?   W przeszłości raz już był. Naszym zdaniem  ma bardzo duże szanse zagrać z orzełkiem na piersi.

 

 

 

link do meczu: https://www.youtube.com/watch?v=H-bOxUhelfA

 Ceremionia dekoracji zwycieżców-odegranie hymnu Mazurka Dąbrowskiego. 

 

. 

Krzysztof Mogilski/ fot: MKS Imielin

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Badminton