Znajdziesz nas na:

Amatorskie

Zapowiedź turnieju”Gramy dla Paulinki”

Myślicie zapewne, że przy ul. Mirkowskiej od czasu fuzji miejscowego RKSu z Oborami nic się nie dzieje? Jeśli tak, to jesteście w błędzie, bo już 30 kwietnia na tutejszym orliku odbędzie się pierwszy w historii Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Sześcioosobowej „Gramy dla Paulinki”!

Cel turnieju jest bardzo szczytny. Cały zysk zostanie przekazany na wsparcie leczenia oraz zakup wózka dla siedmioletniej Paulinki, mieszkanki Piaseczna, która od urodzenia jest sparaliżowana od pasa w dół. Wózek, który obecnie pomaga dziewczynce w codziennym funkcjonowaniu jest już zbyt mały i konieczny jest zakup nowego, z niższym oparciem dla stóp oraz szerszym i dłuższym siedzeniem. 

Historia ta skłoniła zespół organizatorów do stworzenia tego turnieju. Powstał we współpracy młodych studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, z lokalnymi rozgrywkami Piłki Nożnej sześcioosobowej Playarena Piaseczno jako projekt społeczny. Twórcy postanowili, że połączą w swoim projekcie dwa cele. Będą promowali zdrowy tryb życia i rywalizację sportową w ramach zasad fair play oraz zbiorą środki niezbędne dla leczenia Paulinki.

W turnieju wziąć może udział 16 drużyn, które zostaną rozdzielone do 4 grup. Z każdej grupy do fazy pucharowej wyjdą 2 najlepsze drużyny. Mecze w fazie grupowej będą trwały 10 minut, zaś w fazie pucharowej 15 minut. Każde spotkanie poprowadzą arbitrzy Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Drużyny mogą się składać z 12 graczy, natomiast na boisku grali  będą w systemie 5 zawodników + bramkarz. Każda drużyna ma zapewnione zgrzewki wody. Ponadto najlepsze drużyny oraz zawodnicy turnieju mogą liczyć na ciekawe nagrody. Trzy najlepsze drużyny otrzymają puchary oraz medale, zaś najlepszy zawodnik turnieju, najlepszy bramkarz turnieju oraz król strzelców mogą liczyć na pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Wpisowe za udział w turnieju wynosi 200 zł, a cały zysk z organizacji turnieju przeznaczony zostanie na leczenie Paulinki. Warto wziąć czynny udział w tym turnieju, gdyż można w przyjemny sposób spędzić niedzielę, a przy okazji pomóc w szczytnym celu. Z tej też przyczyny nasza redakcja objęła oficjalny Patronat Medialny nad Charytatywnym Turniejem Piłki Nożnej Sześcioosobowej „Gramy dla Paulinki” i również wesprze tą inicjatywę, kto wie, może nawet nasza redakcja weźmie w turnieju czynny udział jako uczestnicy? Zapraszamy również was, nie może was tam zabraknąć! Więcej szczegółów pod tym linkiem. https://www.facebook.com/events/696562167190584/?active_tab=about

 

Krzysztof Mogilski, fot: Gramy dla Paulinki  

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Amatorskie