Znajdziesz nas na:

Główna

Upartość i konsekwencja doprowadzają do celu

Rok temu próbowały ich koleżanki – zabrakło jednej wygranej. W tym roku jednak już cel został dopięty. Koszykarki MUKS-u Piaseczno grające w kategorii wiekowej U-14 awansowały do finałów Mistrzostw Polski. W półfinale organizowanym w Piasecznie okazały się najlepsze.

 

Zaczęło się w piątek od rywalizacji ze Ślęzą Wrocław. Podopieczne Michała Walczuka na "dzień dobry" musiały uznać wyższość rywalek ze stolicy Dolnego Śląska i po końcowej syrenie widniał rezultat 57:62. Dzień później czekała najsłabsza drużyna – MUKS WSG Supravis ErgoBus Bydgoszcz, która wbrew pozorom jednak postawiła opór a gospodynie pokonały je ledwo róznicą 5-ciu punktów – 71:66. Wczoraj natomiast oczekiwała je najcięższa przeprawa – MUKS Poznań. Jednak to zawodniczki z Piaseczna dominowały od pierwszego podrzucenia piłki do góry, praktycznie ani przez moment nie oddały prowadzenia na rzecz ekipy z wielkopolski. Efekt? 60:52.

W tym momencie do gry weszły kalkulatory, kartki i długopisy, ponieważ 3/4 drużyn miało taki sam bilans (dwie wygrane i jedna porażka). Policzono mecze bezpośrednie i wyszło na to, że MUKS Piaseczno oraz Ślęza Wrocław (właśnie w takiej kolejności) w dniach 14-18 czerwca powalczą o szarfy mistrzyń kraju. Gdzie? Jeszcze nie wiadomo. Jest 12.5% szans na to że turniej zostanie zorganizowany w Piasecznie (Dlaczego tyle? Ponieważ osiem ekip dostało się do tej fazy).

DL

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna